Otec ruského supertalentu cíti krivdu: Máme podozrenie, že išlo o provokáciu

Ruskí hokejisti do 20 rokov, v popredí 16-ročný supertalent Matvej MičkovRuskí hokejisti do 20 rokov, v popredí 16-ročný supertalent Matvej Mičkov Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

RED DEER - Zrušeniu juniorských MS v hokeji predchádzala kontumácia stredajšieho zápasu B-skupiny SR - Rusko v prospech Slovenska (1:0). Ruskí reprezentanti na duel nemohli nastúpiť, lebo mal pred ním pozitívny test na koronavírus útočník Matvej Mičkov a celý tím musel putovať do karantény. Rusi cítili krivdu, 16-ročný supertalent totiž nejavil žiadne príznaky ochorenia COVID-19 a ďalší rýchlotest mal negatívny.

"Hovoril som s Matvejom. Cíti sa skvele. Test na covid, ktorý absolvoval od lekárov ruského národného tímu, mal negatívny výsledok," uviedol pre ruské médiá Mičkovov agent Sergej Fedotov.

Ruskí reprezentanti absolvovali v dejisku MS sériu testov a všetky boli negatívne. Až Mičkovov test priniesol pozitívny výsledok. Po ňom nasledovala tretia kontumácia v priebehu dvoch dní, ktorá mala za následok predčasné ukončenie MS. "Chcel som, aby boli majstrovstvá sveta prerušené. Ľudia dostanú chorobu, športový princíp mizne. Ako sa však cíti Matvej? Najprv prišiel pozitívny test na koronavírus. Okamžite sme urobili expresný test a výsledok bol negatívny," citoval Sport Express Andreja Mičkova, otca ruského reprezentanta.

"Teraz sme urobili ešte jeden test, na jeho výsledkoch budeme stavať. Máme podozrenie, že išlo o nejakú provokáciu. Len včera Američanom diagnostikovali koronavírus, nie radovým hráčom - kapitánovi a kľúčovým hráčom národného tímu," dodal Mičkov starší. Pre obavy zo šírenia koronavírusu napokon Rada IIHF majstrovstvá sveta juniorov v Kanade zrušila.

Viac o téme: Slovensko 20 Rusko 20 Koronavírus Matvej Mičkov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy