Úzkosť a nekonečná frustrácia: Český tréner opísal bublinu v Edmontone

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokovČeskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Správa o zrušení rozohraných majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade vyvolala v trénerovi českého tímu Karlovi Mlejnekovi pocity frustrácie a beznádeje. Priznal, že pri prílete do dejiska šampionátu pre neho boli úvahy na podobnú tému bezpredmetné. A veril, že podobne čierny scenár určite nenastane. Ako ale mohol tiež porovnať, opatrenia v 'bublinách' boli podľa jeho názoru oproti minulému MS o niečo voľnejšie.

"Tie pocity sú samozrejme nepríjemné. Sú to pocity úzkosti, pocity nedokončenej práce," povedal Mlejnek v on-line rozhovore s novinármi.

Pri prílete si možnosť podobného konca turnaja vôbec nepripúšťal. "Aby som povedal pravdu, tak keď sme sem leteli, tak som si hovoril, že sa majstrovstvá sveta určite dohrajú. Navyše, keď sa dohral minulý šampionát a všetci účastníci toho tohtoročného museli byť zaočkovaní. Hovoril som si, že svet sa naučil žiť s Covidom, že svet sa zaočkoval... Teraz sú tie pocity samozrejme diametrálne odlišné od tých, ktoré som mal na letisku 15. decembra," pripomenul Mlejnek.

Ukončením turnaja vyvrcholil zlý deň, ktorý so svojimi zverencami prežil. Všetko sa začalo kontumáciou zápasu s Fínskom. "O pol deviatej sme mali mať raňajky, ráno o siedmej mi volal manažér tímu Ota Černý, že bohužiaľ máme pozitívny prípad v tíme. Na základe toho boli hráči informovaní, že musíme zostať v izbách v karanténe. S tým, že sme dostali jedlo za dvere, čo za tie posledné dva roky už poznáme,“ popísal Mlejnek.

Mason McTavish a Jiří Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Jason Franson

"Na jedenástu sme cez Zoom zvolali míting s hráčmi a popísali sme im, aká je situácia a že sa čaká na výsledok testovania, ktoré prebehlo okolo desiatej hodiny. S tým, že ihneď zajtra ráno prebehne ďalšie testovanie a pokiaľ by sme prešli v poriadku, tak by sme nastúpili do zápasu proti Rakúšanom, hoci bolo v hre potrebné aj posunutie toho zápasu o niekoľko hodín," doplnil Mlejnek.

Nekonečná frustrácia

Nemenovaný člen tímu s pozitívnym testom je navyše podľa jeho slov úplne bez príznakov. "Tie pocity z kontumácie zápasu (s Fínmi) samozrejme neboli dobré. Na zápas sme sa tešili a rovnako sme sa tešili aj na súpera, s ktorým sme v sezóne hrali solídne stretnutie." Pozornosť sa potom plne uprela na Rakúsko. "Pripravovali sme sa na to a tešili sa na zápas, aj keď by sme nastúpili priamo z izby. Verili sme, že to dobre dopadne. Ale toto je jedna dlhá nekonečná frustrácia," uľavil si Mlejnek.

Tím teraz musí dodržať karanténu a počkať na ďalšie pokyny. "Veľmi krátko sme povedali chalanom o zrušení turnaja, a to vrátane ďalších organizačných vecí, že skrátka minimálne do zajtrajších dopoludňajších hodín musíme zostať na izbe, než budú výsledky testov. A potom počúvať, čo sa bude z pohľadu organizácie diať ďalej," uviedol Mlejnek .

Radosť hráčov Kanady po Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Jason Franson

Smutno mu bolo ešte o to viac za tých hráčov zo svojho tímu, pre ktorých išlo o poslednú možnosť zahrať si juniorský šampionát. "Pre chlapcov ročníka 2002 to musí byť ohromne frustrujúce, pretože majstrovstvá sveta mali byť vyvrcholením ich kariér v mládežníckych kategóriách. Len dúfam, že ročník 2003 už nič také nestretne," prial si Mlejnek.

"Priznám sa, že hneď po tom mítingu som volal jednotlivo chalanom, s ktorými som mal možnosť byť dve sezóny, za čo som vďačný. Ako prvému som volal Honzovi Myšákovi, potom Michaelovi Krutilovi, Pavlovi Novákovi, Michalovi Gutovi, Honzovi Bednářovi, nakoniec som si nechal Standu Svozila, pretože je z tej skupiny ešte ročníkom, ktorý môže zasiahnuť do šampionátu v budúcej sezóne.Tí chlapci za tie dve sezóny odpracovali naozaj to, čo mohli. S ďalšími sa spojím neskôr, alebo potom osobne, až si budeme baliť veci v kabíne."

V Edmontone svadby neboli

Objavili sa rôzne informácie o tom, že hotel v Red Deeri, kde sa hrala skupina B, mal k dokonale fungujúcej 'bubline' ďaleko. "U nás v Edmontone na hoteli som si žiadne svadby nevšimol...," narážal Mlejnek na špekulácie, ktoré tiež zazneli.

"A môžem povedať, že náš tím tu v Edmontone určite dodržiaval presne to, čo sme dodržiavať mali. Teda trasa hotel, autobus, aréna. Že tie kritériá a prísnosť neboli také veľké ako vlani, to je samozrejme jasné. Vlani bolo okolo hotela pletivo a do hotela naozaj nikoho nepustili. Môžem ale povedať, že naše poschodie bolo vyhradené len pre nás. A rovnako to mali aj Rakúšania," priblížil Mlejnek.

K správam o možnosti dohrať šampionát v lete je veľmi skeptický. "Zaznamenal som len jednu stručnú  informáciu, že by takto turnaj mohol prebehnúť, ale to bola táto jediná holá veta. Skrýva sa za tým veľké množstvo otáznikov. Som však v tomto ohľade aj s ohľadom na nabité kalendáre pesimista," nezastieral Mlejnek.

Viac o téme: Česko 20 Karel Mlejnek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy