Kováčik nenašiel do konca roka náhradu za Tarkoviča: Meno nového kouča sa dozvieme neskôr!

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján KováčikPrezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik oznámi meno reprezentačného trénera do 31. januára 2022. Platnosť zmluvy doterajšieho kouča Štefana Tarkoviča vyprší 31. decembra 2021.

Kováčik s viceprezidentom SFZ pre štátne reprezentácie Karolom Belaníkom dostali v decembri od výkonného výboru mandát, aby do konca roka navrhli meno nového trénera reprezentácie. Horúcim kandidátom na tento post bol Vladimír Weiss st., ktorý však podľa stredajšieho stanoviska ŠK Slovan Bratislava zostane na svojej doterajšej pozícii. Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. vylúčil aj možnosť, že by kormidelník "belasých" pôsobil naraz na klubovej i reprezentačnej úrovni.

"Vzhľadom na vývoj situácie pri obsadení postu trénera reprezentácie prezident SFZ Ján Kováčik oznámi verejnosti meno trénera, ktorého schváli výkonný výbor, do 31. januára 2022," uvádza sa vo štvrtkovom stanovisku na oficiálnej webstránke SFZ.

Národné mužstvo čakajú na jar dva prípravné zápasy - 25. marca nastúpi v Osle proti Nórsku a o štyri dni neskôr v španielskej Murcii proti Fínsku. V júni a septembri absolvuje ďalší ročník Ligy národov.

Viac o téme: Ján Kováčik Štefan Tarkovič Karol Belaník
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy