Bývalý kanonier Arsenalu sa poriadne naštval: Africký pohár národov? K turnaju nie je žiaden rešpekt

Bývalý futbalový útočník Arsenalu Ian WrightBývalý futbalový útočník Arsenalu Ian Wright Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Bývalý futbalový útočník Arsenalu a anglickej reprezentácie Ian Wright skritizoval médiá kvôli spravodajstvu okolo Afrického pohára národov. Súčasný expert stanice BBC považuje mediálne pokrytie turnaja za „rasisticky zafarbené“. Africký šampionát sa uskutoční od 9. januára do 6. februára v Kamerune. Wrightovi vadí, že sú africkí hráči neustále vypočúvaní, či plánujú na turnaji hrať.

"Je nejaký turnaj, ktorému je vyjadrované menej rešpektu? Neexistuje väčšia pocta ako reprezentovať svoju krajinu. Predstavte si, že by sa takto pýtali napríklad nejakého anglického reprezentanta," povedal Wright vo videu, ktoré umiestnil na sociálne siete.

Kritika aj kvôli opatreniam

Konanie blížiaceho sa Pohára národov vzbudzuje otázky aj kvôli šíreniu variantu koronavírusu omikron, ktorý v súčasnosti robí problémy aj Veľkej Británii. Päťdesiatpäťročný bývalý kanonier stavia do kontrastu letný európsky šampionát, ktorý sa napriek pandémii konal po celej Európe.

"Euro sme hrali v desiatich krajinách uprostred pandémie a nikto sa nad tým nepozastavil. Ale Kamerun, jediná usporiadateľská krajina, je problém," podotkol bývalý anglický reprezentant.

Africkí hráči sú najlepší

Africký šampionát sa tradične koná počas prebiehajúcej sezóny, čo poznamená aj množstvo klubov Premier League. O hráča príde väčšina tímov.

"Niektorí africkí hráči patria k tým najlepším pôsobiacim v Európe. Ak ich radi sledujeme v kluboch, prečo by sme sa na ich hru nemali tešiť aj na medzinárodnej úrovni?" uviedol Wright.

Viac o téme: Africký pohár národov Ian Wright
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy