Dojímavé slová českého pretekára! Zomrel mi nevlastný brat: Hrozne rád by som s ním ešte jazdil

Dlhoročný navigátor Josef KalinaDlhoročný navigátor Josef Kalina Zdroj: Profimedia

DŽIDDA - Priamo v dejisku nadchádzajúceho ročníka Rely Dakar zaskočila správa o úmrtí Karla Lopraisa jeho dlhoročného navigátora a kamaráta Jozefa Kalinu. Zatiaľ čo Loprais ukončil kariéru v legendárnej súťaži v roku 2006, Kalina preteká doteraz. Cez víkend sa v saudskoarabskej Džidde vydá na štart rely ako člen posádky Slováka Radovana Kazarku, ktorý pôjde v kategórii Klasik s kamiónom Tatra 815, s ktorým úspešne pretekal Loprais.

"Zomrel mi môj nevlastný brat, to je samo o sebe tragédia. Kamarát, s ktorým si dvadsaťpäť rokov pretekal, dosiahol si s ním nejaké úspechy," povedal dojatý Kalina v nahrávke tímu Buggyra Racing. "Nikdy som s ním nemal žiadny konflikt. Bol to skvelý, nekonfliktný, čestný človek. Veľakrát láskavý," doplnil sedemdesiatdvaročný matador.

Kalina je iba o niekoľko mesiacov mladší ako zosnulý Loprais, prvýkrát sa spolu vydali na Dakar v roku 1991 a spoločne vybojovali tri zo šiestich Lopraisových triumfov. "Teraz som tu v situácii, keď vlastne sedím v aute, v ktorom sme dosiahli najväčšie úspechy. Nesiem to trošku ťažko. Na druhú stranu to má pozitívny moment v tom, že sedím v replike auta, v ktorom by som hrozne rád sedel s ním, ale už nám to holt osud nedoprial," ľutoval Kalina. "Karlik, ideme za teba," dodal s pohľadom k nebu.

Loprais zomrel po krátkej chorobe v noci na dnešok.

Viac o téme: Karel Loprais Jozef Kalina
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy