VIDEO United ukončili rok víťazstvom nad Burnley, Ronaldo s ôsmym gólom v sezóne

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v 20. kole anglickej Premier League nad FC Burnley 3:1. V neúplnej tabuľke sú na šiestom mieste s 19-bodovou stratou na vedúceho mestského rivala Manchester City.

Manchester výhrou napravil dojem po predchádzajúcom nevydarenom zápase, v ktorom v pondelok uhral na ihrisku predposledného Newcastlu len remízu 1:1. Tentokrát proti outsiderovi rolu favorita zvládol. United poslal do vedenia už po ôsmich minútach McTominay. V 27. minúte tečoval Sanchovu strelu do vlastnej bránky Mee a o necelých desať minút neskôr zvýšil svojim ôsmim gólom v sezóne už na 3:0 Ronaldo.

Hostia ešte pred prestávkou znížili zásluhou Lennona, v druhom polčase už ďalšie góly nepadli. Hráči United tak na Old Trafford uzavreli tento rok víťazne a dali bývalému trénerovi Alexovi Fergusonovi predčasný darček k narodeninám. Klubová ikona oslávi na silvestra 80 rokov.