Lukaku otvorene priznal, že je v Chelsea nespokojný: Belgický kanonier sa chce vrátiť do Interu

Hráč Chelsea Romelu LukakuHráč Chelsea Romelu Lukaku Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Belgický futbalista Romelu Lukaku vyjadril nespokojnosť so svojím hracím časom  v londýnskej Chelsea, za ktorú v tejto sezóne nastúpil od začiatku iba v ôsmich ligových zápasoch. Tréner Thomas Tuchel preferuje základnú zostavu bez 28-ročného útočníka, ktorého v prebiehajúcom ročníku sužovali aj zranenie a Covid-19.

Lukaku, ktorý v minulej sezóne získal s Interom Miláno titul v talianskej Serii A, sa v auguste vrátil po siedmich rokoch na Stamford Bridge. Druhý angažmán v Chelsea sa však nevyvíja podľa jeho predstáv. "Po dvoch rokoch v Taliansku, keď som v Interi veľa pracoval s fyzioterapeutmi a odborníkmi na výživu, som na tom fyzicky dobre. No nie som šťastný zo súčasnej situácie. Myslím si, že tréner sa rozhodol zvoliť iný systém. Nemôžem sa však vzdávať, musím ďalej tvrdo pracovať a správať sa profesionálne," uviedol belgický reprezentant v rozhovore pre Sky Sport Italia.

Dvadsaťosemročný Lukaku pomohol v minulom ročníku 24 gólmi a 10 asistenciami Interu k zisku Scudetta. Chelsea následne zaplatila "nerazzurri" 97,5 milióna libier, aby priviedla naspäť útočníka, ktorý už v minulosti pôsobil tri sezóny v londýnskom klube. "Trochu ma to trápi, lebo Inter som neopustil v tom správnom čase," citovala Lukakua agentúra AFP.

Romelu Lukaku a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

"Je potrebné teraz o tom hovoriť, lebo - ako som vždy vravel - Inter mi navždy zostane v srdci. Skutočne verím, že raz sa tam vrátim. Do Talianska som sa zamiloval. Je správne o tom teraz hovoriť, aby všetci vedeli, čo sa skutočne stalo, bez toho, že by som musel o nejakých ľuďoch hovoriť zle. Chcem sa fanúšikom Interu ospravedlniť. Myslím si, že spôsob, akým som odišiel z klubu, mal byť iný. V hĺbke srdca verím, že sa raz do Interu vrátim. A nebude to v závere kariéry, ale v čase, keď budem hrať stále na tej najvyššej úrovni, aby som pomohol tímu k ďalším triumfom."

Tuchela vyjadrenie prekvapilo

Lukaku dal v tejto sezóne za "The Blues" zatiaľ sedem gólov. Päťkrát skóroval v trinástich dueloch v anglickej Premier League a ďalšie dva presné zásahy pridal v štyroch vystúpeniach v Lige majstrov. Pre ESPN neskôr povedal, že s Tuchelom mal niekoľko debát ohľadom jeho úloh v tíme. Kouč mu vraj odvetil, že ho považuje za "multidimenzionálneho hráča".

K vyjadreniam Lukakua sa neskôr počas dňa vyjadril aj Tuchel. Tréner Chelsea je prekvapený, aký ohlas našli v médiách slová belgického zakončovateľa a priznal, že je zo situácie frustrovaný. "Samozrejme, nepáči sa nám to, pretože to prinesie zbytočný rozruch, ktorý nepotrebujeme a určite nám to nepomôže. Nechceme však z toho robiť vedu, niečo viac, ako to v skutočnosti je," reagoval Tuchel, ktorého zverenci narazia cez víkend v lige na druhý Liverpool.

Nemecký kouč nevie o tom, že by bol Lukaku v klube nešťastný: "Preto sú pre mňa jeho vyhlásenia prekvapením. Potrebujeme sa spolu o tom porozprávať. Nevidím žiaden dôvod, prečo by to tak malo byť. Uvidím, čo mi k tomu Romelu povie a potom sa tým budem zaoberať," vyjadril sa Tuchel, podľa ktorého isté napätie v kabíne nemusí byť zlá vec: "Nie je potrebné, aby v šatni bola zakaždým harmónia. Nemusí sa každý s každým objímať a mať druhého rád. Niekedy je dobré byť na hrane, v disharmónii, pokiaľ sa to, samozrejme, pohybuje v rozumných hraniciach."

Viac o téme: Inter Miláno Romelu Lukaku Chelsea FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy