Ďalšie pozitívne testy po ukončení majstrovstiev: Koronavírus má aj člen slovenského tímu

Slovenskí hokejisti do 20 rokovSlovenskí hokejisti do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

RED DEER - Po predčasnom ukončení majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade oznámila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) ďalších sedem koronavírusových prípadov. Pozitívny test v dejisku šampionátu mal aj jeden z členov slovenského tímu, IIHF jeho meno nezverejnila.

Okrem neho mali pozitívne výsledky k 30. decembru aj nemenovaný člen kanadského, ruského a nemeckého tímu, dvaja členovia švédskej reprezentácie a takisto jeden rozhodca. Všetky pozitívne testované osoby musia zostať v povinnej desaťdňovej karanténe, až potom sa budú môcť vrátiť do svojich krajín, informoval oficiálny web federácie. Zo stanoviska IIHF vyplýva, že ostatní členovia výprav mohli odletieť domov.

IIHF zrušila šampionát v stredu pre obavy zo šírenia nákazy. Pre pozitívne testy hráčov museli predtým skontumovať tri zápasy juniorských MS v Edmontone a Red Deere. K predčasnému ukončeniu šampionátu prišlo krátko po neodohratí duelu B-skupiny SR - Rusko, ktorý skontumovali 1:0 v prospech Slovenska po pozitívnom výsledku ruského útočníka Matveja Mičkova.

Viac o téme: Slovensko Juniori MS do 20 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy