Na izbe zostal kompletne sám: Českí mladíci odleteli z Edmontonu bez ich spoluhráča!

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokovČeskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Jeden z hráčov tímu českých hokejových juniorov, ktorý mal pozitívny výsledok utorkového testu na koronavírus, musí zostať až do 6. januára na hotelovej izbe v Edmontone. Rovnako ako na všetkých ostatných účastníkov predčasne zrušených majstrovstiev sveta s pozitívnym nálezom sa na neho vzťahuje povinná desaťdňová izolácia.

"Platí, že jeden hráč českého výberu, ktorý mal pozitívny test, musí zostať na hotelovej izbe v Edmontone," potvrdil tlačový hovorca juniorského tímu Ondřej Kalát. "Máme od neho zároveň informáciu, že sa cíti dobre," uistil Kalát.

Nakazený hráč tak dnes nemohol odcestovať s výpravou na letisko do Calgary, odkiaľ hráči odletia individuálne do svojich zámorských klubov a európska časť reprezentačného tímu po 17. hodine do Frankfurtu, odkiaľ sa potom presunie autobusom do Česka. Už vo štvrtok odcestoval útočník Pavel Novák, hráč tímu Kelowna Rockets v juniorskej WHL.

Viac o téme: Česko Juniori MS do 20 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy