VIDEO Ovečkin strelil rekordný 275. gól v presilovke: Devils so Studeničom víťazne

Ovečkin strelil gól.Ovečkin strelil gól. Zdroj: SITA/AP/Duane Burleson

NEW YORK - Hokejisti New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Mariánom Studeničom zdolali v noci na sobotu v zámorskej NHL Edmonton 6:5 po predĺžení. Jack Hughes sa na výhre domácich podieľal dvomi gólmi, vrátane víťazného v tretej minúte predĺženia, pridal aj jednu asistenciu.

Za Oilers dvakrát skórovali Connor McDavid a Kailer Yamamoto. McDavid sa s 52 bodmi (19+33) dostal na čelo ligovej produktivity, keď o bod preskočil tímového kolegu Leona Draisaitla (24+27), ten si pripísal v nočnom zápase jednu asistenciu. Studenič odohral vo štvrtom útoku Devils 10:24 min., vyslal jednu strelu na bránku, rozdal dva bodyčeky a duel dokončil s mínuskou. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar vynechal zápas v súvislosti s COVID-19 protokolom, rovnako ako obranca Washingtonu Martin Fehérváry.

Capitals zvíťazili na ľade Detroitu 3:1 najmä zásluhou svojho kapitána Alexandra Ovečkina. Ruský kanonier zariadil triumf hostí dvomi gólmi v závere tretej tretiny. Víťazný gól strelil 2:51 min pred koncom riadneho hracieho času, keď sa za stavu 1:1 presadil v presilovke tradičnou delovkou bez prípravy od modrej čiary. Bol to jeho 275. presný zásah v početnej výhode a vytvoril tým ligový rekord. V historickom poradí v počte presilovkových gólov prekonal Davea Andreychuka (274). Ten držal rekord od roku 2002.

Pre Ovečkina to bol zároveň 119. víťazný gól v NHL, čím sa odpútal na treťom mieste historickej tabuľky od Phila Esposita. V počte víťazných gólov sú na tom od neho lepšie už len Jaromír Jágr (135) a Gordie Howe (121). Tridsaťšesťročný krídelník v závere duelu pridal ešte jeden zásah do prázdnej bránky, čo bol jeho 24. gól v sezóne a celkovo 754. v profiligovej kariére. "Je to skvelý moment pre mňa, pre tím, pre fanúšikov a tiež pre samotnú hru," povedal Ovečkin.

Výsledky NHL:

New Jersey Devils - Edmonton Oilers 6:5 pp (3:2, 0:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 2. Hughes (Hamilton, Bratt), 4. Hischier (Boqvist, Graves), 12. Mercer (Johnsson), 46. Kuokkanen (Johnsson, Mercer), 60. Šarangovič (Hamilton, Hughes), 63. Hughes (Bratt, Severson) - 3. McDavid (McLeod, Ceci), 6. Yamamoto (Koekkoek, Nugent-Hopkins), 28. McDavid, 48. Shore (McLeod, Lagesson), 49. Yamamoto (Draisaitl, Keith). Brankári: Blackwood - Koskinen, strely na bránku: 41:37, 13.044 divákov.

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 12. Roy (Hutton), 19. Brooks (Coghlan, Stephenson), 25. Janmark - 60. Getzlaf (Milano). Brankári: Brossoit - Gibson, strely na bránku: 45:16, 18.022 divákov.

Tampa Bay Lightning - New York Rangers 3:4 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Stamkos (Hedman, Palát), 38. Colton (Point, Killorn), 59. Perry (Stamkos, Palát) - 26. Lafreniere, 35. Goodrow (McKegg), 54. Goodrow (Miller, Panarin), rozh. nájazd Zibanejad. Brankári: Elliott - Šesťorkin, strely na bránku: 28:23, 19.092 divákov.

Detroit Red Wings - Washington Capitals 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 22. Suter (Gagner, Namestnikov) - 36. Kuznecov (Irwin), 58. Ovečkin (Kuznecov, Bäckström), 60. Ovečkin (Hathaway, Carlson). Brankári: Greiss - Samsonov, strely na bránku: 20:27, 17.721 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals New York Rangers Detroit Red Wings Tampa Bay Lightning