FOTO Peter Sagan oficiálne členom TotalEnergies: Pozrite sa, ako vyzerá v novom drese!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

ŽILINA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa po mnohých úspechoch s tímom Bora-Hansgrohe rozhodol pre kariérnu zmenu. Prestup do tímu TotalEnergies oficiálne potvrdil aj samotný klub na svojej Facebook stránke príspevkom z fotenia. Žilinský rodák si zároveň na sociálnej sieti Facebook zmenil profilovú fotku, na ktorej je v novom drese.

V roku 2022 čaká Slováka druhá najvyššia kategória ProTour, na významné preteky ako Tour de France bude potrebovať pozvánku. "Tím vybudujeme okolo mňa a to ma na tom projekte priťahuje. Určite to bude tlak, ale ten je už dlhý čas mojou rutinou," pokračoval Sagan. "Keď som v roku 2016 prišiel do Bora-Hansgrohe, ľudia o ňom tiež hovorili ako o malom tíme. Skutočnou otázkou nie je, aký je TotalEnergies v čase, keď teraz spolu hovoríme, ale akou cestou sa chce vydať. Je mi jedno, že momentálne nie je vo World Tour, chcem im pomôcť rásť," dodal.

Francúzsky tím mal o Petra Sagana enormný záujem, čo bolo jedným z hlavných dôvodov, prečo si zvolil práve TotalEnergies. Slovenský Tourminátor plánuje navštevovať hodiny francúzštiny, aby ešte lepšie zapadol do tímu manažéra Jeana-Reného Bernaudeaua, ktorého prístup sa mu páči: "Jeho charakter a štýl mi hovoria z duše. Ak je treba, dokáže byť vážny, zvyšok času je zábavný. Chce, aby sa jeho jazdci na bicykli bavili. Všetci vieme, že cyklistika je práca na plný úväzok a treba ju brať vážne," povedal Sagan na adresu Bernaudeaua.

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/Peter Sagan, TotalEnergies
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá