VIDEO Carolina predviedla neskutočnú otočku, Islanders s Chárom rozhodli až v predĺžení

Sebastian Aho a Jake Bean bojujú o pukSebastian Aho a Jake Bean bojujú o puk Zdroj: SITA/AP/Jay LaPrete

NEW YORK - Hokejisti Caroliny zvíťazili na ľade Columbusu 7:4. Hurricanes prehrávali v 29. minúte už 0:4, no podaril sa im pozoruhodný obrat, tretiu tretinu vyhrali 5:0. Florida zdolala Montreal 5:2, Boston zvíťazil nad Buffalom 4:3 po predĺžení, keď otočil z 1:3. Toronto si poradilo s Ottawou jednoznačne 6:0, Nashville zdolal Chicago 6:1 a hráči Los Angeles zvíťazili nad Philadelphiou 6:3.

St. Louis triumfoval v novoročnej zimnej klasike NHL na ľade Minnesoty 6:4. V druhej tretine nastrieľal päť gólov, z toho na štyroch (2+2) sa podieľal kanadský útočník Jordan Kyrou. Blues na Target Field v Minneapolise uspeli v najchladnejšom zápase v histórii NHL.

Vyrovnaný rekord zimnej klasiky

Teplota na začiatku zápasu bola mínus 21 stupňov Celzia. Predchádzajúcim najchladnejším zápasom v histórii bol v roku 2003 Heritage Classic medzi Edmontonom Oilers a Montrealom Canadiens na Commonwealth Stadium v Edmontone, kde bolo mínus 17,8. Hokejisti St. Louis prišli napriek tomu do dejiska duelu v plážovom oblečení. Na sebe mali šortky, havajské košele a na nohách šľapky. "Bol to dobrý fór. Rozhodne nás to prebralo," vysvetlil s úsmevom kapitán Blues Ryan O´Reilly.

St. Louis rozhodlo o triumfe v druhej časti hry, v ktorej triumfovalo 5:1. "Je to neuveriteľné. Kedykoľvek si môžete zahrať na Winter Classic, je to celkom super. Každý o tom sníval ako dieťa a dúfal, že si raz zahrá v takom zápase," citoval Kyroua portál nhl.com. Desať gólov v zápase zimnej klasiky je vyrovnaný rekord, predtým ich toľko padlo v dueloch Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks, New York Rangers - New Jersey Devils a Philadelphia Flyers - Boston Bruins

Hráči New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom zdolali Edmonton 3:2 po predĺžení.

Vancouver zvíťazil na ľade Seattlu 5:2. Slovenský brankár Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Američanovi Thatcherovi Demkovi, ktorý zlikvidoval 30 z 32 striel súpera. V drese hostí sa bodovo presadili všetky štyri formácie, čo kvitoval tréner Bruce Boudreau: "Je to skvelé, lebo to ukazuje, že sme silní na všetkých pozíciách. V tomto prípade je to skvelá hudba pre trénerove uši."

Boston zvíťazil nad Buffalom 4:3 po predĺžení, keď otočil z 1:3. Rozhodujúci gól strelil Charlie Coyle. "Myslím si, že ako zápas plynul, tak sme boli čoraz lepší," uviedol brankár domácich Linus Ullmark.

Toronto si poradilo s Ottawou jednoznačne 6:0, brankár Jack Campbell si pripísal 23 úspešných zákrokov. Bol to pre neho už štvrtý shutout v sezóne. Viac ich má na konte len Jacob Markström z Calgary. "Mal som len 23 zákrokov, čo vypovedá o tom, že chalani predo mnou boli úplne skvelí," povedal Campbell.

Vysoká výhra Nashvillu

Darilo sa aj Juusemu Sarosovi, jeho Nashville zdolal Chicago 6:1. Fínsky brankár mal 37 úspešných zákrokov. Hosťom chýbal v bránke Marc-Andre Fleuy, ktorý je na covidovej listine. V drese domácich zažiarili Tanner Jeannot, autor dvoch gólov, a Mattias Ekholm, ktorý zaznamenal tri asistencie.

Hráči Los Angeles zvíťazili nad Philadelphiou 6:3, postarala sa o to najmä trojica Viktor Arvidsson, Trevor Moore a Phillip Danault, ktorá dokopy nazbierala 11 bodov. "Dobre sme kontrolovali puk, boli sme trpezliví a hrali sme dobre aj v defenzíve. Blokovali sme strely a potom sme využili naše príležitosti," konštatoval tréner domácich Todd McLellan.

výsledky:

Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes 4:7 (3:0, 1:2, 0:5)
Góly: 7. Werenski (Roslovic, Bemström), 13. Boqvist (Nyquist), 19. Nyquist (Texier), 29. Texier (Robinson) – 30. Lorentz (DeAngelo, Stepan), 35. Skjei (Svečnikov, Jarvis), 47. Skjei (Pesce, Trocheck), 51. Niederreiter (Cole, Andersen), 51. Bear (Nečas, Kotkaniemi), 52. Lorentz (Jarvis), 58. Svečnikov (Trocheck). Brankári: Tarasov (41. Merzlikins) - Raanta (21. F. Andersen), strely na bránku: 18:49, 15.736 divákov.

Florida Panthers – Montreal Canadiens 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 1. Bennett (Duclair, Huberdeau), 36. Barkov (Reinhart, Huberdeau), 38. Vatrano (Reinhart, Tippett), 41. Bennett (Weegar, Huberdeau), 54. Marchment (Lundell) – 4. Drouin (Niku, Savard), 30. Suzuki (Ylönen, Niku). Brankári: Bobrovskij - Montembeault, strely na bránku: 48:31, 13.584 divákov.

Boston Bruins – Buffalo Sabres 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 24. Smith (Marchand, McAvoy), 44. Foligno (DeBrusk), 45. Hall (Grzelcyk, McAvoy), 61. Coyle (Marchand, McAvoy) – 7. Hinostroza (Murray, Dahlin), 32. Skinner (Tuch, Thompson), 40. Tuch (Krebs, Thompson). Brankári: Ullmark - Luukkonen, strely na bránku: 41:24, 17.850 divákov.

Nashville Predators – Chicago Blackhawks 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 2. Forsberg (Duchene, Ekholm), 6. Johansen (Forsberg, Ekholm), 20. Cousins (Ekholm, Tomasino), 21. Jeannot (Sissons, Trenin), 26. Josi (Johansen, Duchene), 41. Jeannot (Benning, Trenin) – 38. Kurashev (de Haan, Borgström). Brankári: Saros - Delia (21. Söderblom) , strely na bránku: 25:38, 17.504 divákov.

New York Islanders – Edmonton Oilers 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 17. Lee (Bellows, Dobson), 43. Beauvillier (Czarnik, Johnston), 64. Dobson (Barzal, Pelech) – 21. Draisaitl (Keith, Ceci), 38. Nurse (Hyman, McDavid). Brankári: Sorokin - Koskinen, strely na bránku: 29:19, 17.255 divákov.

Minnesota Wild – St. Louis Blues 4:6 (1:1, 1:5, 2:0)*
Góly: 15. Kaprizov (Hartman), 39. Pitlick (Rask, Bjugstad), 49. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 55. Fiala (Kaprizov, Goligoski) – 15. Perron (O'Reilly, Scandella), 21. Kyrou, 29. Tarasenko (Kyrou, Thomas), 35. Barbašev (Kyrou, Bučnevič), 38. Kyrou (Thomas), 40. Krug (Barbašev). Brankári: Talbot (41. Kähkönen) - Binnington, strely na bránku: 33:32, 38.619 divákov.

*zimná klasika v Minneapolise

Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Góly: 15. Holl (Kämpf, Brodie), 15. Michejev (Kerfoot, Brodie), 28. Brodie (Rielly, Kerfoot), 54. Nylander (Dermott, Kerfoot), 55. Michejev (Kaše, Spezza), 58. Nylander (Tavares, Sandin). Brankári: Campbell - Murray, strely na bránku: 40:23, 989 divákov.

Seattle Kraken – Vancouver Canucks 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Góly: 31. Järnkrok (Soucy, Gourde), 51. Borgen (Wennberg) – 9. Podkolzin, 15. Höglander (Hunt, Ekman-Larsson), 45. Motte (Highmore), 52. Garland (Hughes, Pearson), 58. Pearson (Miller, Myers). Brankári: Grubauer - Demko, strely na bránku: 32:35, 17.151 divákov.

Los Angeles Kings – Philadelphia Flyers 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly: 1. Arvidsson (Danault, Moore), 15. Moore (Danault, Arvidsson), 21. Kempe (Kopitar, Doughty), 34. Lemieux (Kaliyev, Doughty), 52. Danault (Moore, Arvidsson), 59. Arvidsson (Moore) – 13. Farabee (Atkinson, Giroux), 43. Hayes (Giroux, Atkinson), 57. Provorov (Farabee, Atkinson). Brankári: Quick - Jones, strely na bránku: 34:37, 14.301 divákov.

Slovák v akcii:
Zdeno Chára (NY Islanders) 22:05 0 0 0 0 0 0 /pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty

Viac o téme: Columbus Blue Jackets Carolina Hurricanes