VIDEO Barcelona to zvládla aj s lazaretom, šokujúce zlyhanie vedúceho Realu po školáckej chybe

Luuk de Jong a jeho gólové oslavyLuuk de Jong a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Francisco Ubilla

MADRID - Futbalisti Realu Madrid začali rok 2022 prehrou v mestskom derby na ihrisku Getafe 0:1. V nedeľu v 19. kole La Ligy rozhodla o ich prehre hrubá chyba v obrane, ktorú využil Turek Enes Ünal.

"Biely balet" zostal na čele tabuľky s osembodovým náskokom pred FC Sevilla, tá ale odohrala o dva zápasy menej. Real začal duel nekoncentrovane a pykal v 9. minúte po hrubej chybe brazílskeho obrancu Edera Militaa. Ten si nechal na hranici šestnástky školácky zobrať loptu od Ünala a turecký reprezentant strelil jediný gól súboja. Favorit mal potom veľkú prevahu aj šance, nedokázal však vyrovnať a zapísal si druhú ligovú prehru v ročníku. Getafe, ktoré viacerými skvelými zákrokmi podržal brankár David Soria, natiahlo v La Lige sériu bez prehry na šesť zápasov a pomaly uniká zo zóny zostupu.

Toni Kroos (vpravo) sa Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

Majster Atlético Madrid zdolal doma Rayo Vallecano 2:0 vďaka dvom gólom Argentínčana Angela Correu a uťal sériu štyroch ligových prehier. S Rayom si v tabuľke vymenil piate, resp. šieste miesto.

Barcelona to zvládla aj bez 15 hráčov

Barcelone chýbalo proti Mallorce až 15 hráčov A tímu vrátane mnohých opôr, Katalánci si napriek tomu pripísali iba druhú vonkajšiu výhru v sezóne. Rozhodol o nej Luuk de Jong, ktorý najskôr dvakrát trafil bránkovú konštrukciu, v 44. minúte už sa ale zo vzduchu presadil. Barcelona stráca z piateho miesta dva body na tretiu priečku.

Luuk de Jong dáva Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Francisco Ubilla