VIDEO Štefan Svitko po ťažkom páde myslel na najhoršie: Povedal som si, že Dakar sa pre mňa končí!

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Profimedia

HA'IL - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v nedeľnej 1. etape 44. ročníka Rely Dakar 11. priečku. Pretekár Slovnaft Rally Teamu dosiahol na 333 km dlhom meranom úseku čas 5:07:16, na víťazného Daniela Sandersa z Austrálie mal stratu vyše 17 minút. Druhý skončil Pablo Quintanilla z Čile, tretí bol Matthias Walkner.

Mechanik bude mať čo robiť

"Prvá etapa na Dakare bola pre mňa zo začiatku veľmi dobrá. Išlo sa mi dobre, držal som dobré tempo. Ale na 250. km som mal dosť zlý pád, kde som poškodil motorku, aj som si na zemi trošku poležkal. Keď som videl rozbité prístroje po zemi, v prvej minúte som si povedal, že Dakar sa pre mňa končí. Ale po chvíli som to nejak dal dokopy a poskladal som to. Došiel som do cieľa posledných 80 km. Som rád, že som sa nezranil, že sa mi nič nestalo. Mechanik to dá do zajtra dokopy, má veru čo robiť. Som strašne šťastný, že môžem zajtra pokračovať," uviedol Svitko na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Svitko v sobotnom prológu skončil 32., v nedeľu sa ale výraznejšie posunul dopredu. V celkovom hodnotení sa posunul o desať miest a na lídra Sandersa má stratu vyše 28 minút. V pondelok mala byť na programe maratónska etapa, pre povodne ale organizátori zaradili normálnu rýchlostnú skúšku.

Štefan Svitko Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia

Viac o téme: Štefan Svitko Rely Dakar 2022
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook Štefan Svitko fanclub
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy