VIDEO Boston zvíťazil nad Orlandom po predĺžení: Brown zaznamenal kariérne maximum 50 bodov

Basketbalista Bostonu Celtics Jaylen BrownBasketbalista Bostonu Celtics Jaylen Brown Zdroj: TASR/AP/Mary Schwalm

NEW YORK - Jaylen Brown zaznamenal kariérne maximum 50 bodov a výraznou mierou prispel k výhre basketbalistov Bostonu nad Orlandom 116:111 po predĺžení v nočnom zápase NBA. Až 21 bodov nastrieľal vo štvrtej štvrtine, v ktorej Celtics dokázali zmazať 14-bodové manko. K výnimočnému streleckému výkonu pridal 11 doskokov a 4 asistencie.

"Snažil som sa po celý čas hrať agresívnym štýlom. Spoluhráči ma nabádali k streľbe. Teší ma, že mi to tam dnes večer v takom hojnom počte padalo," vyhlásil Brown, ktorý až doteraz zaznamenal v jednom zápase najviac 46 bodov (20. októbra proti New Yorku Knicks). Celtics figurujú na deviatom mieste Východnej konferencie, Orlando je po piatej prehre za sebou štrnáste.

Phoenix exceloval na palubovke Charlotte, ktoré zdolal rozdielom 34 bodov 133:99. Najlepší strelec zápasu Devin Booker prispel k hladkému triumfu Suns 24 bodov.

V nočných zápasoch sa zrodilo aj jedno triple double, zaznamenal ho Austrálčan Josh Giddey, keď si k 17 bodom pripísal 13 doskokov a 14 asistencií. Tento výkon je zároveň aj ligovým rekordom. Šiesty hráč minuloročného draftu je vo veku 19 rokov, 2 mesiace a 33 dní najmladším hráčom v histórii NBA, ktorý si triple double pripísal. Jeho výkon však Oklahome na výhru nestačil, Dallasu podľahla 86:95: "Je to cool, individuálne štatistiky sú super a potešia vás na jeden večer, no víťazstvo je vždy lepšie," povedal Austrálčan. "Radšej budem mať bilanciu 0-0-0 a výhru, ako triple double a prehru."