Michalski kritizuje postavenie najvyšších funkcionárov MOV a FIFA: Sú nezodpovední a prospechárski!

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach Zdroj: TASR/AP/Dan Mullen

BERLÍN - Nemecký zástupca Organizácie pre ľudské práva (HWR) Wenzel Michalski v nedeľu vyzval viacerých popredných športových funkcionárov, aby odstúpili zo svojich pozícií v spojitosti s februárovými ZOH. Je medzi nimi napríklad aj prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach.

Hostiteľská krajina čelí vlne kritiky pre zaobchádzanie s menšinami Ujgurov a Tibeťanov, vyhrážky Taiwanu či obsadenie demokratickej enklávy Hong Kong. "Ak ešte aj obchodný sektor vyžaduje odsúdenie porušovania slobody občanov v Sin-ťiangu, tak musí byť pánovi Bachovi a ostatným jasné, že prišiel ich čas," povedal Michalski v rozhovore pre DPA. "Musia odstúpiť a prenechať miesto novej generácii, ktorá si uvedomuje dôležitosť ľudských práv."

Okrem MOV kritizoval aj Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) za organizovanie MS 2022 v Katare: "FIFA ukázala nezodpovedné a prospechárske správanie."

Viac o téme: FIFA ZOH Thomas Bach Wenzel Michalski
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy