VIDEO Drsná slovensko-česká bitka ako z NHL: Jánošík súpera zasypal ranami a vyzliekol z dresu!

Adam Jánošík a Filip Chlapík v Česku predviedli pästný súboj ako z NHLAdam Jánošík a Filip Chlapík v Česku predviedli pästný súboj ako z NHL Zdroj: Profimedia

PRAHA - V zápase 36. kola českej hokejovej extraligy deklasovala domáca Sparta Mladú Boleslav 7:0. V drese hostí nastúpil slovenský obranca Adam Jánošík, ktorý sa postaral o jeden z najemotívnejších momentov zápasu na ľadovej ploche.

V 29. minúte stretnutia sa za stavu 0:5 po vzájomnom súboji hosťujúci Jánošík hlava nehlava pustil do českého centra Filipa Chlapíka, ktorý v drese Ottawy Senators nazbieral v NHL cenné skúsenosti a podobných bitiek už zažil viac, ale na Slováka mu to aj tak nestačilo.

Adam Jánošík a Filip Galéria fotiek (7) Zdroj: Profimedia

Chlapík sa po väčšinu boxerského duelu len bránil a bitka skončila pre Čecha nepopulárnou stratou vlastného dresu, z ktorého ho aktívnejší Jánošík vyzliekol. Obaja aktéri drsnej bitky následne išli pykať na päť minút.

Čech so skúsenosťami z NHL sa bitky nebál

"On ma dohral a ja som mu hovoril pred tým, že sa bitky nebojím. Nejaké som mal aj v Amerike, takže to nejako z toho vyšlo. Aj toto sme potrebovali, aby všetci vedeli, že sme jeden tím," povedal Chlapík po pästnom súboji so Slovákom.

Aktuálne desiata Sparta ukončila v súboji s Mladou Boleslav trojzápasovú sériu prehier a dočkala sa triumfu, pre šiesty celok súťaže Mladú Boleslav bol debakel 0:7 už treťou prehrou z posledných štyroch vystúpení.

Viac o téme: HC Sparta Praha BK Mladá Boleslav Adam Jánošík Filip Chlapík
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky