Podceňovaná partia píše v Sydney veľký príbeh: Poliaci prvými semifinalistami ATP Cupu

Poľský tenista Hubert HurkaczPoľský tenista Hubert Hurkacz Zdroj: SITA/AP/Steve Christo

SYDNEY - Tenisti Poľska sa stali prvými semifinalistami ATP Cupu v Sydney. V záverečnom vystúpení v D-skupine zvíťazili v priamom súboji o postup nad Argentínou 3:0. O úvodný bod pre poľské farby sa postaral Kamil Majchrzak, ktorý zdolal Federica Delbonisa 6:3, 7:6 (3). Druhý bod pridal Hubert Hurkacz po triumfe 6:1, 6:4 nad Diegom Schwartzmanom.

Vo štvorhre si Jan Zielinski so Szymonom Walkowom poradili s párom Maximo Gonzalez, Andres Molteni 7:6 (4), 7:6 (5). Hurkacz v Sydney potvrdzuje, že je v úvode sezóny vo veľmi dobrej forme, svetovú trinástku Schwartzmana pokoril za 81 minút. "Som hrdý na to, že sme postúpili do semifinále ATP Cupu v Sydney. V poľskom tíme vládne tímový duch. Tvoríme super partiu, jeden druhého povzbudzujeme," uviedol pre akreditované médiá Hurkacz, ktorý proti Schwartzmanovi zahral 12 es.

Postup medzi elitné kvarteto si zabezpečili aj Španieli, ktorí suverénne vyhrali A-skupinu. V stredajšom dueli zdolali Srbsko 2:0. V úvodnom singli zvíťazil Pablo Carreno-Busta nad Filipom Krajinovičom 6:3, 6:4. Roberto Bautista Agut si následne poradil s Dušanom Lajovičom 6:1, 6:4. "Proti Krajinovičovi to bol môj najlepší zápas v Sydney. Od začiatku som hral veľmi agresívne. Kurt mi vyhovuje, cítim sa na ňom veľmi komfortne," pochvaľoval si Carreno-Busta. Španieli stratili na ceste do semifinále iba jediný set.

ATP Cup v Sydney:

A-skupina:
Nórsko - Čile 1:2
Viktor Durasovič - Alejandro Tabilo 1:6, 7:6 (5), 1:6
Casper Ruud - Cristian Garin 6:4, 6:1
Andreja Petrovič, Leyton Rivera - Tabilo, Marcelo Barrios 0:6, 4:6

Španielsko - Srbsko 2:0 po dvojhrách
Pablo Carreno-Busta - Filip Krajinovič 6:3, 6:4
Roberto Bautista Agut - Dušan Lajovič 6:1, 6:4

D-skupina:
Poľsko - Argentína 3:0
Kamil Majchrzak - Federico Delbonis 6:3, 7:6 (3)
Hubert Hurkacz - Diego Sebastian Schwartzman 6:1, 6:4
Jan Zielinski, Szymon Walkow - Maximo Gonzalez, Andres Molteni 7:6 (4), 7:6 (5)

Grécko - Gruzínsko 2:0
Michail Pervolarakis - Alexandre Metreveli 6:3, 6:2      
Stefanos Tsitsipas - Nikoloz Basilašvili 4:1 - skreč

Viac o téme: Grécko Španielsko Srbsko Nórsko Čile Argentína Gruzínsko Federico Delbonis Poľskom Dušan Lajovič Hubert Hurkacz Roberto Bautista Agut Pablo Carreno-Busta Diego Schwartzman Kamil Majchrzak Filip Krajinovič Stefanos Tsitsipas Nikoloz Basilašvili Casper Ruud ATP Cup Cristian Garin Alejandro Tabilo Viktor Durasovic Andreja Petrovic Michail Pervolarakis Leyton Rivera Marcelo Barrios Jan Zielinski Szymon Walkow Maximo Gonzalez Andres Molteni Alexandre Metreveli
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy