VIDEO Slováci ladia formu pred domácim šampionátom: Prípravu skomplikoval koronavírus v tíme

Na snímke tréner mužskej slovenskej reprezentácie v hádzanej Peter KukučkaNa snímke tréner mužskej slovenskej reprezentácie v hádzanej Peter Kukučka Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenskí hádzanári vstupujú do záverečnej fázy prípravy pred majstrovstvami Európy. Generálku absolvujú proti Rakúšanom, s ktorými si zmerajú sily 6. a 8. januára. Kontinentálny šampionát je na programe 13.–30. januára v Košiciach, Bratislave a maďarských mestách Budapešť, Debrecín a Szeged. Prípravu však skomplikoval koronavírus, keďže jeden hráč mal pozitívny test a o ME prišiel.

Tréneri meno pozitívneho nezverejnili. Traja ďalší reprezentanti, ktorí s ním boli v kontakte, sú v izolácii. Ich doterajšie testy boli negatívne. "My sme sa už viackrát ocitli v podobnej situácii, takže sme vlastne zvyknutí. Hneď sme zareagovali, každý z nich má svoju samostatnú izbu. Našťastie, trojica je zatiaľ negatívna a nemá ani príznaky. Predpoludním majú väčšinou online tréningy s kondičným trénerom Jánom Čerňanom a popoludní sa pripravujú v hale, ktorá sa pre nich vybavila. Všetko je ošetrené a s nikým neprichádzajú do kontaktu. Najpravdepodobnejšie to vyzerá, že ich budeme môcť využiť v sobotňajšom odvetnom zápase, keď už uplynie päťdňová lehota, keď sa mohlo prejaviť prípadné nakazenie. Všetci hráči sú si vedomí, že majú hneď hlásiť, ak sa u niekoho objavia nejaké príznaky," informoval Kukučka podľa oficiálnej stránky Slovenskej hádzanárskej reprezentácie (SZH).

Slováci absolvujú základnú F-skupinu v Košiciach. Na úvod sa predstavia proti Nórom vo štvrtok 13. januára o 20.30 h. Proti Litve budú hrať v sobotu 15. januára o 18.30, v pondelok 17. januára ich čaká súboj s Ruskom.

"Môžeme sľúbiť fanúšikom, že do každého zápasu pôjdeme vyhrať. Postupujú dva tímy, čiže potrebujeme získať štyri body. Vieme akú silu majú Nóri, na niekoľkých nedávnych šampionátoch hrali vždy o najvyššie priečky. Nemá zmysel v ich prípade hovoriť o jednotlivcoch, celý tím hrá rýchlo, ktokoľvek dokáže skórovať. Nebudeme však dopredu skladať zbrane pred žiadnym zo súperov, veď prvé zápasy bývajú občas zradné. My nastúpime na domácej pôde, pôjdeme do toho na sto percent," sľúbil tréner slovenských hádzanárov Peter Kukučka na brífingu v Bratislave.

 

 

V prípade postupu by Slovákov čakali minimálne ďalšie štyri stretnutia v nadstavbovej skupine, ktorá sa bude hrať už v Bratislave. "Na zápas proti Nórsku sa najviac teším, nikdy som proti tomuto súperovi nehral. Je to však favorit našej skupiny. Ak sa na situáciu pozrieme triezvymi očami, musíme zdolať Litvu a potom zabojovať proti Rusku," popísal plán slovenskej reprezentácie kapitán Ľubomír Ďuriš.

Vrchol kariéry

Majstrovstvá Európy budú vrcholom kariéry pre dlhoročnú oporu reprezentácie Olivera Rábeka. Tridsaťštyriročného hráča na ľavej spojke v uplynulom roku trápili zranenia, naposledy členok, no v Košiciach nebude chýbať a predstaviť by sa mal už v druhom prípravnom zápase proti Rakúšanom. "Posledný duel pred majstrovstvami by som chcel stihnúť, urobíme všetko preto, aby som v ňom nastúpil. V generálke budeme chcieť ukázať, čo sme natrénovali," povedal Rábek, ktorý si uvedomuje, že majstrovstvá Európy by sa mohli stať novým impulzom pre slovenskú hádzanú. Zatiaľ však nie je stopercentne rozhodnuté, či na zápas budú môcť prísť diváci. "Určite by nám veľmi pomohlo, keby v hľadisku bola divácka kulisa. Bola by to tá najväčšia podpora. Sme však pripravení aj na variantu bez divákov."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Slovensko Peter Kukučka ME v hádzanej 2022
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy