VIDEO Hororový úvod na Liptove pochoval baranov: Do 15. minúty sme ani nevedeli, že hráme hokej!

Ivan Droppa na lavičke Banskej BystriceIvan Droppa na lavičke Banskej Bystrice Zdroj: TASR/Ján Krošlák

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Liptovského Mikuláša viedli už po 78 sekundách nad Banskou Bystricou 3:0 a práve úvod zápasu považovali tréneri oboch tímov za kľúčový pre ďalší vývoj štvrtkového súboja.

Kormidelník Liptákov Milan Jančuška bol rád, že jeho tím ukončil päťzápasovú sériu prehier. Podľa trénera "baranov" Ivana Droppu bolo víťazstvo domácich zaslúžené, keďže tí hrali celých 60 minút.

Po góloch Hovorku v 17. a Walegu v 43. sekunde došlo k expresnému striedaniu v bránke hostí. Filipa Belániyho vystriedal Matej Gajan, ale ani on nepribrzdil rozbehnutých Liptákov. Už po 35 sekundách ho prekonal Michal Murček a po góle Lukáša Handlovského v 5. minúte bolo prakticky rozhodnuté.

Prvá tretina určila vývoj zápasu

"Vynikajúci úvod a celá prvá tretina. Tá určila vývoj celého zápasu. Umnou a taktickou hrou sme to uhrali. Tešíme sa z víťazstva, za ktoré som veľmi rád. Verím, že nás to povzbudí k ďalším víťazstvám," povedal Jančuška. Pre jeho hráčov to bol prvý zápas od 28. decembra, ktorý odohrali práve na ľade Banskej Bystrice. Nový rok odštartovali ideálne a "baranom" vrátili prehru 1:8. Naďalej sú však na poslednom 12. mieste tabuľky, za Novými Zámkami zaostávajú o bod.

Zaslúžené víťazstvo domácich

Banskobystričania nenadviazali na utorňajšie víťazstvo nad Popradom 7:3 a Liptákom podľahli prvýkrát v sezóne. "Dnes vyhralo mužstvo, ktoré hralo 60 minút. Mikuláš hral výborne, veľmi dobre sa na nás pripravil. My sme do 15 minúty ani nevedeli, že hráme hokej. Bolo to 4:0 pre domácich a z nášho pohľadu sa s tým ťažko dalo niečo robiť. Mali sme síce nejaké šance, v tretej tretine sme sa mohli vrátiť do zápasu. Spravili sme však zbytočný faul. Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich," poznamenal Droppa.

Viac o téme: Milan Jančuška Ivan Droppa MHk 32 Liptovský Mikuláš Matej Gajan Filip Belániy