FOTO Škrtel a Haraslín to už povedali na plné ústa: Hlavne, že štadióny musia byť prázdne!

Martin Škrtel Martin Škrtel Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Posledné štyri kolá jesennej časti Fortuna ligy sa kvôli sprísneným protipandemickým opatreniam odohrali úplne bez divákov a aj predtým bol ich počet na slovenských futbalových stánkoch výrazne limitovaný. A vzhľadom na infekčnosť nového variantu omikron sa nedá očakávať, že by to od 12. februára v úvodných zápasoch jarnej časti mohlo byť inak. To pochopiteľne veľmi citlivo vnímajú samotní futbaloví aktéri a Martin Škrtel s Lukášom Haraslínom to teraz povedali na plné ústa.

Prečo?

"Hlavne, že štadióny musia byť prázdne," uviedol vo svojom príbehu na sociálnej sieti dlhoročný slovenský reprezentant a aktuálne zadák trnavského Spartaku Martin Škrtel. Ten k mase ľudí tlačiacej  sa pred lanovkou Chopok v známom lyžiarskom stredisku Jasná pridal aj veľavravný hashtag hrobári športu na Slovensku a tiež otázku: "Prečo?". 

FOTO Škrtel a Haraslín Galéria fotiek (3) Zdroj: Instagram/Martin Škrtel

Škrtel poukazuje na nesúlad v nariadených protipandemických opatreniach, pretože na našich futbalových štadiónoch podobné masy ľudí natlačených na jednej kope ako v tomto prípade určite nevídame a riziko prenosu nákazy pri  rozumných odstupoch usadených divákoch na futbale rozhodne musí byť niźšie ako v prípade tlačiacich sa lyžiarov na fotografii z Jasnej. 

Haraslín to vidí rovnako

Rovnaký pohľad na vec má aj slovenský reprezentant a aktuálne v pražskej Sparte hosťujúci krídelník Lukáš Haraslín, ktorý k rovnakej fotografii z Jasnej pridal ako dodatok aj masy tlačiacich sa ľudí čakajúcich na očkovanie. "Najlepšie teda, keď zavrieme štadióny," napísal k veľavravnej fotke kmeňový hráč talianskeho Sassuolo. 

FOTO Škrtel a Haraslín Galéria fotiek (3) Zdroj: Instagram/Lukáš Haraslín

Dočkáme sa divákov?

Uvidíme, či kritika slovenských futbalistov padne na úrodnú pôdu a v jarnej časti sa dočkáme fanúšikov, ktorí u nás na tribúnach tak veľmi chýbajú. Keď sa pozrieme na naše najbližšie okolie, v susednom Česku, Poľsku či Maďarsku sa posledné zápasy jesennej časti v decembri odohrali aj s divákmi na tribúnach.

Viac o téme: Martin Škrtel Jasná Lukáš Haraslín Očkovanie Chopok
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy