VIDEO Za gesto voči divákom a vulgarizmy dostal pokutu: Randle svoje správanie ľutuje

Julius RandleJulius Randle Zdroj: SITA/AP/Todd Kirkland

NEW YORK - Basketbalista Julius Randle z New York Knicks dostal od vedenia NBA pokutu vo výške 25.000 dolárov za použitie vulgárnych výrazov v pozápasovom rozhovore s novinármi. Dvadsaťsedemročný hráč sa previnil po štvrtkovom víťazstve 108:105 nad Bostonom, ktorého domáci tím dosiahol po veľkom obrate z až dvadsaťpäťbodového manka.

V závere zápasu najprv Randle po strelenom koši ukázal smerom k hľadisku palec dole. Keď to mal v interview vysvetliť, povedal, že tým chcel divákom, ktorí v priebehu nepodareného prvého polčasu zápasu bučali, oznámiť, aby stíchli. Použil pri tom ale vulgárny výraz. Vedenie ligy pri zverejnení trestu "za nehorázne použitie vulgárneho jazyka počas interview s médiami" uviedlo, že sa neslušnými výrazmi prezentoval aj po stredajšom tréningu.

Bývalý hráč Los Angeles Lakers a New Orleans Randle vedie tímové štatistiky s priemermi 19,6 bodu a 10,1 doskoku na zápas. V minulej sezóne NBA získal ocenenie pre hráčov s najväčším zlepšením. Vo vyhlásení na instagrame sa za svoje správanie ospravedlnil.

Viac o téme: New York Knicks Julius Randle
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy