VIDEO Šokujúci víťaz slalomu v Adelbodene: Rakúsky lyžiar triumfoval so štartovým číslom 38!

Rakúsky lyžiar Johannes Strolz zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo švajčiarskom AdelbodeneRakúsky lyžiar Johannes Strolz zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo švajčiarskom Adelbodene Zdroj: SITA/AP/Giovanni Maria Pizzato

ADELBODEN - Rakúsky lyžiar Johannes Strolz zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo švajčiarskom Adelbodene. So štartovým číslom 38 zdolal o 17 stotín sekundy krajana Manuela Fellera, tretí skončil Nemec Linus Strasser, ktorý zaostal o 0,29 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Strolz dosiahol vo veku 29 rokov životný úspech. Doteraz sa na podujatiach prestížneho seriálu len raz umiestnil v elitnej desiatke, uzavrel ju pred dvoma rokmi v slalome v talianskej Madonne di Campiglio.

"Snažil som sa predviesť to najlepšie, čo viem. V prvom kole to vyšlo, v druhom som nemal čo stratiť. Som rád, že sa mi konečne podarilo ukázať moje schopnosti. Dokázali sme to ako tím. Môj cieľ bol postúpiť do druhého kola, víťazstvo je bonus a skvelá bodka za týmito pretekmi," povedal Rakúšan vo vysielaní Eurosportu.

Po prvom kole sa usadili na čele jeho krajania Fabio Gstrein a Feller, ktorí zajazdili rovnaký čas. Priebežne tretí bol domáci Luca Aerni, za vedúcim duom zaostal o päť stotín. Vo švajčiarskom stredisku husto snežilo, po odjazdení úvodnej pätnástky organizátori trochu vyčistili trať. Profitovali z toho Aerni s Gstreinom (č. 16 a 17), ale aj lyžiari s omnoho vyššími štartovými číslami. Predovšetkým Strolz, s 38-kou figuroval na siedmej priečke s minimálnym odstupom 17 stotín. Výsledková listina prvého kola bola nabitá, tridsiatka postupujúcich sa zmestila do rozdielu 1,37 s.

Takisto v druhom kole pokračovali náročné podmienky, naďalej husto snežilo a trať sa ponorila aj do hmly. Strolz predviedol piatu najrýchlejšiu druhú jazdu, no v súčte mu jeho konzistencia stačila na premiérové víťazstvo v kariére. Strasser sa vyšvihol o jedenásť pozícií. Feller išiel miestami svojím typickým "kaskadérskym" štýlom a udržal si pódiové umiestnenie na rozdiel od Gstreina, ktorého vyradil "špicar".

Výsledky slalomu SP v Adelbodene:
1. Johannes Strolz 1:50,05 min, 2. Manuel Feller (obaja Rak.) +0,17 s, 3. Linus Strasser (Nem.) +0,29, 4. Ramon Zenhäusern +0,48, 5. Luca Aerni +0,58, 6. Loic Meillard (všetci Švaj.) +0,60, 7. Alex Vinatzer (Tal.) +0,66, 8. Daniel Yule (Švaj.) +0,68, 9. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,75, 10. Luke Winters (USA) +0,77