VIDEO Dve penalty a obrat Kamerunu: Aboubakar hrdinom úvodného zápasu Afrického pohára národov

Domáci kapitán Vincent Aboubakar sa stal hrdinom KamerunuDomáci kapitán Vincent Aboubakar sa stal hrdinom Kamerunu Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

YAOUNDÉ - Futbalisti Kamerunu úspešne vstúpili do 33. ročníka Afrického pohára národov (APN). Hráči usporiadateľskej krajiny zdolali v otváracom zápase šampionátu v Yaoundé reprezentáciu Burkiny Faso 2:1.

Domáci prehrávali v nedeľnom zápase A-skupiny od 24. minúty po góle Gustava Sangarého. Ešte do prestávky však stihli skóre otočiť, Vincent Aboubakar premenil v priebehu siedmich minút dva pokutové kopy. Po hodine hry mohol Aboubakar skompletizovať hetrik, no rozhodcovia po zásahu VAR jeho gól neuznali pre ofsajd. V druhom stretnutí skupiny sa o 20.00 SEČ stretne Etiópia s Kapverdami.

V druhom stretnutí skupiny Etiópia prehrala s Kapverdami 0:1. Jediný gól strelil v závere prvého dejstva Julio Tavares. Etiópia hrala väčšinu zápasu s desiatimi hráčmi, už v 12. minúte dostal červenú kartu Yared Bayeh.

4. Etiópia         1 0 0 1   0:1   0

Viac o téme: Africký pohár národov Kamerun Burkina Faso Vincent Aboubakar Gustavo Sangaré