VIDEO Štefan Svitko napriek navigačnej chybe na Rely Dakar s dobrým miestom: Bola to náročná etapa

Štefan Svitko v siedmej etape Rely DakarŠtefan Svitko v siedmej etape Rely Dakar Zdroj: Profimedia

RIJÁD - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko skončil v nedeľnej 7. etape 44. ročníka Rely Dakar na 14. mieste. V cieli mal odstup 16 minút a 6 sekúnd na víťaza etapy, ktorým bol Jose Ignacio Cornejo Flormino z Čile. Druhý skončil Argentínčan Kevin Benavides s odstupom 44 sekúnd, tretí prišiel do cieľa Joan Barreda Bort zo Španielska s mankom 2:51 min.

"Zo začiatku som nemal dobré tempo, navyše som spravil aj navigačnú chybu, čo ma stálo pár minút," povedal Svitko pre RTVS. "Bola to náročná etapa a 14. miesto je pomerne dobré. Päť etáp pred koncom som ôsmy, ale okolo mňa sú továrenskí jazdci, takže som spokojný."

V celkovom poradí patrí Svitkovi ôsma priečka s odstupom vyše 20 minút. Do čela priebežného hodnotenia sa posunul Francúz Adrien Van Beveren.

Viac o téme: Štefan Svitko Rely Dakar 2022