VIDEO Fantastická séria St. Louis pokračuje: Sekerov Dallas v závere neveril, čo sa deje!

Andrej Sekera v popredí Andrej Sekera v popredí Zdroj: SITA/AP/Joe Puetz

ST. LOUIS - Hokejisti St. Louis zdolali v zápase NHL Dallas 2:1 a dosiahli dvanáste domáce víťazstvo v sérii. Pritom ešte 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny prehrávali 0:1, no v samom závere dokázali otočiť skóre dvoma presilovkovými gólmi v priebehu 18 sekúnd. Presadili sa kapitán Ryan O'Reilly a Jordan Kyrou, ktorý strelil víťazný gól Blues v čase 59:31. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral za Stars 10:39 minúty, vyslal jednu strelu na bránku.

Blues prvýkrát v histórii klubu skórovali dvakrát v poslednej minúte stretnutia. Víťazstvo v riadnom hracom čase z nepriaznivého stavu minútu pred koncom dosiahol v NHL akýkoľvek tím jedenástykrát v histórii. Predtým sa to podarilo Bostonu v zápase proti Floride v marci 2019. "Otočiť duel v posledných sekundách, to sa nestáva často. Rozhodne bolo zábavné byť súčasťou niečoho takého," tešil sa autor víťazného gólu Kyrou podľa agentúry AP. St. Louis patrí v Západnej konferencii druhá priečka o bod za Nashvillom.

Dallas v sobotu ukončil desaťzápasovú víťaznú sériu Pittsburghu, no o deň neskôr už nedokázal natiahnuť vlastnú šnúru úspechov, ktorá trvala štyri stretnutia. "Doľahla na nás únava. Hrali sme pekelne dobrý hokej, zaslúžili sme si viac," smutne skonštatoval tréner Dallasu Rick Bowness.

Anaheim zdolal Detroit 4:3 po samostatných nájazdoch. Český brankár domácich Lukáš Dostál zažil víťazný debut s 33 zákrokmi. "Priznám sa, necítil som nervozitu, ale nadšenie. Užíval som si tu chvíľu, pretože je to veľká vec. O tomto som sníval od detstva, je to neskutočné," tešil sa 21-ročný brankár, ktorého Anaheim povolal z farmy v San Diegu. Rozhodujúci nájazd premenil nováčik Trevor Zegras, ktorý si pripísal aj gól a asistenciu. Ducks patrí na západe štvrtá priečka s mankom troch bodov na lídra.

St. Louis Blues - Dallas Stars 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 60. O'Reilly (Krug, Kyrou), 60. Kyrou - 30. Robertson (Pavelski, Heiskanen). Brankári: Binnington - Holtby, strely na bránku: 31:27, 18.096 divákov

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 4:3 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. Zegras (Fowler, Rakell), 39. Terry (Milano, Getzlaf), 43. Comtois (Rakell, Zegras), rozh. sam. nájazd Zegras - 21. Hronek (Seider, Bertuzzi), 36. Bertuzzi (M. Staal, Raymond), 48. Namestnikov (Oesterle, Rasmussen). Brankári: Dostál - Greiss, strely na bránku: 27:36, 12.043 divákov

Viac o téme: Andrej Sekera St. Louis Blues Dallas Stars