Ančic povedie AS Trenčín minimálne do konca sezóny: Jeho realizačný tím posilní známa tvár

Na snímke futbalisti AS Trenčín počas prvého tréningu zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy na klubovom štadióne v TrenčíneNa snímke futbalisti AS Trenčín počas prvého tréningu zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy na klubovom štadióne v Trenčíne Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Futbalistov AS Trenčín povedie minimálne do konca sezóny 2021/2022 ako hlavný tréner Juraj Ančic. Realizačný tím rozšíril Ivan Galád, ktorý bude robiť v klube technického poradcu.

"Nakoniec sme sa rozhodli, že šancu na minimálne najbližšiu pol sezónu dáme Jurajovi Ančicovi ako prvému trénerovi. S tým, že rozširujeme realizačný tím o Ivana Galáda, ktorý bude robiť technického poradcu a bude dennodenne v komunikácii s realizačným tímom a teda Jurajom Ančicom. Takto sme uzavreli realizačný tím na najbližšiu polsezónu s tým, že samozrejme sa budeme eventuálne venovať hľadaniu ešte jedného asistenta. Ale to už nie je až taká horúca vec," povedal v pondelok generálny manažér Róbert Rybníček.

Trenčania začali v piatok so zimnou prípravou bez 11 hráčov, ktorým na prvom tréningu znemožnil účasť koronavírus. Ančic mal na prvej tréningovej jednotke k dispozícii 21 futbalistov. V deviatom tíme tabuľky už nepokračujú Martin Šulek, ktorý nepredĺžil zmluvu, ani Tomáš Fryšták, český brankár odišiel do materského 1. FC Slovácko. Z dorastu začali prípravu s A-tímom Šimon Mičuda a Samuel Bagín, ktorí už v závere minulého roka podpísali prvé profesionálne zmluvy. Na skúške je kapverdský stopér Helio Semedo.

"Momentálne budeme hľadať posilnenie kádra na poste brankára, možno stredového a ofenzívneho hráča. Čo sa týka odchodov, uvidíme, ako sa bude situácia hýbať okolo najlepšieho strelca Kuba Kadáka. Sú tam nejaké šumy, ale nemáme ešte nič konkrétne. Zatiaľ je tak plnohodnotný člen nášho kádra," dodal Rybníček.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: AS Trenčín Ivan Galád Juraj Ančic
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy