Žilinu čaká sústredenie v Dubaji a sedem prípravných zápasov: Všetci ideme za spoločným cieľom

Na snímke futbalisti MŠK Žilina počas prvého tréningu zimnej prípravy na jarnú časť futbalovej Fortuna ligyNa snímke futbalisti MŠK Žilina počas prvého tréningu zimnej prípravy na jarnú časť futbalovej Fortuna ligy Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina sa stretli v pondelok na prvom tréningu zimnej prípravy pred jarou 2021/2022, pričom pred ním nechýbal klasický kolorit s vážením posviatkových kilogramov či plnením si mediálnych povinností. Hlavný tréner Peter Černák na zraze privítal až 26 hráčov a troch brankárov.

Tých čaká v príprave sedem zápasov a sústredenie v Spojených arabských emirátoch. "Jesenná časť bola náročná, hrali sme dlho, takže každému voľno padlo vhod. Stretli sme sa s rodinami, na ktoré príliš času počas sezóny nemáme. Načerpali sme energiu, ktorú všetci budeme najbližšie týždne potrebovať. Tešil som sa už na robotu a veci, ktoré sme za plného fortunaligového behu počas jesene nestíhali. V prvom rade sme sa tešili na chalanov, že sme sa znova stretli, i keď nastali nejaké odchody. Všetci však ideme za spoločným cieľom. Verím, že nás to bude všetkých vzájomne baviť, usmievať sa a tvrdá práca nám bude chutiť," citoval klubový web hlavného kouča.

Zimná príprava "šošonov" bude prebiehať už v klasickom režime, po roku zavítajú opäť do SAE. Pre kormidelníka MŠK to bude premiérové sústredenie v pozícii hlavného trénera: "Prvý týždeň strávime na domácich terénoch, tento blok vyvrcholí zápasom s Podbrezovou. Následne sa sťahujeme na sústredenie do Dubaja za lepšími prírodnými terénmi a klímou, kde budeme môcť pracovať na futbalových veciach, detailoch. Bude to veľa o komunikácii, vysvetľovaní a stmelení kolektívu. Navyše, čakajú nás kvalitní zahraniční súperi. Určite to splní účel. Aj kvôli dvojzápasom berieme širší káder, každý z hráčov dostane postačujúci priestor, nikto sa nebude môcť sťažovať na to, že nemal šancu ukázať sa. Bude to len na nich, ako sa jej chopia a ako presvedčia trénerov o svojom ďalšom zotrvaní v A-tíme. Jednoznačne budeme chcieť byť nároční na hráčov. Trend v zahraničí diktuje to, ako treba pracovať a pripraviť hráčov. Budeme sa tomu chcieť priblížiť. Bude to náročné, ale chalani sú na seba sami prísni a chcú na sebe pracovať. Verím, že individuálne plány ich správne naštartovali a prišli dobre nastavení a ochotní drieť a zlepšovať sa."

Na snímke futbalisti MŠK Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Lodivod Žiliny tiež načrtol káder, v ktorom po zimných odchodoch dostanú príležitosť ďalší mladíci z Akadémie MŠK Žilina. "Je to filozofia klubu a my sme s ňou stotožnení. Vieme, že chalani niečo pre klub odviedli a chcú sa v kariére posúvať ďalej. Je to prirodzené, a práve preto máme výborne nastavenú prácu v akadémii, ktorá nám produkuje mladíkov hladných po prvom tíme. Na uvoľnené miesta skočia hráči, ktorí na svoju šancu čakali, resp. dostávali menej priestoru. Verím, že diery opäť zacelíme a budeme silní a konkurencieschopní."

V kádri sa predsa len objavil úplný nováčik Elvis Mashike, bývalý hráč Senice. "Jednoznačne chceme skvalitniť finálnu fázu. Smerom dopredu má to, čo hľadáme a potrebujeme. Elvis vie hrať aj pre mužstvo smerom dozadu. Verím, že keď bude dobre nastavený a pracovitý pre tím, tak nám pomôže a bude posilou," okomentoval jeho príchod Černák.

program zimnej prípravy MŠK Žilina:

15. januára: MŠK Žilina - Železiarne Podbrezová (Štadión MŠK Žilina, 11.00)
sústredenie v SAE
19. januára: odchod do Dubaja
23. januára: dvojzápas FC Krasnodar (Rusko) - MŠK Žilina (12.00/14.30 SEČ)
25. januára: dvojzápas Zenit Petrohrad (Rusko) - MŠK Žilina (8.00 SEČ), Johor DT FC (Malajzia) - MŠK Žilina (14.00 SEČ)
28. januára: FC Riga (Lotyšsko) - MŠK Žilina (13.30 SEČ)
5. februára: generálka Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina (Podbrezová, 15.00)
12. februára: FL MFK Ružomberok - MŠK Žilina (Ružomberok, 15.00)
 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: MŠK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy