Prišiel o ťažké milióny: NHLPA podala sťažnosť proti ukončeniu zmluvy Evandera Kanea v San Jose

Evander Kane na tréningu farmárskeho San Jose BarracudaEvander Kane na tréningu farmárskeho San Jose Barracuda Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

NEW YORK - Hráčska únia NHLPA podala formálnu sťažnosť proti ukončeniu kontraktu hokejového útočníka Evandera Kanea zo strany San Jose.

Tridsaťročnému Kanaďanovi skončila v Sharks oficiálne zmluva v nedeľu, potom čo si ho žiadny klub NHL nevybral zo zoznamu nechránených hráčov, kam ho klub umiestnil v sobotu.

Vedenie San Jose tvrdí, že Kane porušil kontrakt v NHL tým, že sa dopustil priestupku proti koronavírusovým pravidlám v nižšej AHL. Vo farmárskom tíme San Jose Barracuda odohral v decembri päť zápasov po tom, čo mu vypršal dištanc na 21 zápasov za falšovanie potvrdenia o očkovaní. Podľa médií sa krátko pred Vianocami dostal Kane na takzvaný covidový protokol a odcestoval domov do Vancouveru, čím porušil pravidlá AHL.

Prišiel o 22,8 milióna

Bývalému hráčovi Atlanty, Winnipegu a Buffala bežal štvrtý rok sedemročnej zmluvy na 49 miliónov dolárov, ktorú podpísal v roku 2018. Predčasným ukončením kontraktu tak prišiel o 22,8 milióna. V minulej sezóne bol najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom San Jose, vzbudzoval ale aj kontroverzie svojimi údajnými dlhmi v kasíne, obvinením z napadnutia a podozrením zo stávkovania na zápasy NHL.

Viac o téme: San Jose Sharks Evander Kane San Jose Barracuda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy