Petra Vlhová má malý glóbus na dosah: V Schladmingu sa na štart postaví pred Shiffrinovou!

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Pier Marco Tacca

SCHLADMING - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová už pozná štartové číslo, s ktorým vyrazí do utorňajšieho nočného slalomu v rakúskom Schladmingu, kde môže definitívne spečatiť zisk malého glóbusu.

Po Vlhovej hneď Shiffrinová

Vlhovej dnešný žreb prisúdil jednotku a tak sa v nočnom slalome vyberie na trať ako prvá a udá čas najväčším súperkam, ktoré ju budú nasledovať. Pretože hneď za slovenskou slalomovou hviezdou sa na trati objaví úhlavná rivalka Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá bude chcieť zabudnúť na raritný neúspech z posledného nešťastného slalomu v Kranjskej Gore, kde jej skvelú jazdu v druhom kole ukončil nepopulárny špicar. 

S trojkou sa na trať dostane nemecká pretekárka Lena Duerrová, štvrtá Švajčiarka Michelle Gisinová a päťka patrí jej krajanke Wendy Holdenerovej, ktorú budú nasledovať Rakúšanka Katharina Liensbergerová a Švédka Anna Swennová-Larssonová. 

Vlhová potrebuje stupeň víťazov

Nočný slalom sa mal pôvodne konať v tradičnom dejisku vo Flachau, ale zle sa vyvíjajúca situácia ohľadom pandémie koronavírusu prinútila organizátorov k presunu do Schladmingu, kde Vlhová na definitívny zisk malého glóbusu potrebuje skončiť na stupni víťazov. Prvé kolo nočného slalomu je na programe v utorok od 18.00, druhé by malo odštartovať zhruba od 20.45.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy