VIDEO Manchester to zvládol aj bez Ronalda: McTominay rozhodol o pohárovom postupe United

Scott McTominay a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiScott McTominay a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United porazili na svojom ihrisku 1:0 Aston Villu a postúpili do štvrtého kola Anglického pohára. Stretnutie dvoch tímov Premier League rozhodol vo ôsmej minúte gólovou hlavičkou Scott McTominay.

"Červení diabli" nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Cristiana Ronalda, ktorého tréner United Ralf Rangnick šetril kvôli problémom s bokom. Kouč Manchestru uviedol, že zranenie nie je vážne a útočníka nezaradil na súpisku z preventívnych dôvodov. "Povedal mi, že ho pár dní pobolieva bok. Myslím, že bolo múdrejšie neriskovať jeho nasadenie do zápasu, ktorý môže trvať 120 minút," poznamenal Rangnick.

Inak ale obaja tréneri nasadili najsilnejšie možné zostavy. Hostia po zmene strán dvakrát dopravili loptu do brány, v oboch prípadoch ale akcii predchádzal ofsajd. "Villans" tak neprelomili prekliatie tretieho kola, v ktorom vypadli už šiestykrát za sebou. Hneď po úvodnom zápase FA Cupu tak skončilo šesť prvoligových mužstiev. Okrem Aston Villy vypadli aj Burnley, Newcastle, Leeds, Arsenal a Watford

Aj v sobotu sa United stretnú s Aston Villou, tentoraz v rámci Premier League.

Manchester United - Aston Villa 1:0 (1:0)
Gól: 8. McTominay

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Aston Villa Scott McTominay
  • Zdroj: TASR, ČTK