Tréner Liptákov bol s výsledkom nespokojný: Skóre vôbec nezodpovedá predvedenej hre

Milan JančuškaMilan Jančuška Zdroj: TASR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Podľa trénera hokejistov Liptovského Mikuláša Milana Jančušku nezodpovedal výsledok zápasu so Zvolenom predvedenej hre. Jeho zverenci podľahli v utorkovom zápase 48. kola Tipos extraligy na domácom ľade 2:5, pričom podľa kormidelníka zaostali iba v koncovke. Po 22. prehre v prebiehajúcej sezóne 2021/2022 sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, Zvolen zaostáva za vedúcim Slovanom Bratislava o 5 bodov.

Podľa počtu striel (33:35) priniesol duel posledného tímu tabuľky s druhým vyrovnaný hokej. Hostia si v 2. tretine vypracovali dvojgólový náskok (2:0, 3:1), ktorý bol napokon rozhodujúci. "Skóre zápasu absolútne nezodpovedá predvedenej hre. Hrali sme dobre, s pohybom a vypracovali sme si veľa šancí. Za Zvolenom sme zaostali v koncovke, v ktorej boli hostia pohotovejší. Šance sme si vypracovali, no v nich sme už zlyhali. Je to škoda, pretože sme mali na to, aby sme bodovali," povedal Milan Jančuška.

Jeho zverenci prehrali so Zvolenom uplynulé tri vzájomné zápasy v prebiehajúcom ročníku. Na 12. mieste majú 4-bodové manko na predposledné Nové Zámky.

Pre hokejistov Zvolena to bolo tretie víťazstvo po sebe. V ich bránke opäť nastúpil Adam Trenčan, ktorý neinkasoval v predošlom stretnutí s Banskou Bystricou (1:0). Darilo sa mu aj tentoraz, keď zmaril 31 striel domácich. Asistent trénera hostí Andrej Kmeč bol rád za ďalšie tri body do tabuľky. "Bol to pre nás ťažký zápas. Mikuláš mal dobrý pohyb, jeho hráči hrali aktívne a agresívne. Naši hráči si dokázali poradiť a presadili sa strelecky. Získali sme tri body, za ktoré sme radi," uviedol Kmeč.

Viac o téme: Milan Jančuška HKM Zvolen Andrej Kmeč MHK Liptovský Mikuláš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy