Zlozvyky trápia i mužov: Existujú však alternatívy, ktoré podajú pomocnú ruku

Zdroj: IQOS

Koľkokrát ste si už dali záväzok, že skoncujete s niečím, čo vám otravuje život? Dávate si predsavzatia každý rok a zakaždým skončíte pri ich plnení začiatkom nasledujúceho týždňa? Nezúfajte, nie ste v tom sami...

Zlozvyky sú ako bremeno. Ťažoba, ktorej sa chceme zbaviť. Keď už však príde na lámanie chleba, tak sa nám nedarí. Radi hľadáme vinníka. Ním môže byť aj stres a zle nastavené ciele. Premotivovanosť, poznáte ju? Stretávajú sa s ňou rovnako ženy ako muži.

Ak nie ste v pohode, cítite sa pod tlakom – čokoľvek si zaumienite, pôjde to oveľa ťažšie. Preto odborníci hovoria, že ak si dávate ciele, dávajte si ich s rozumom. Ciele, zmeny a výzvy, ktoré viete aj reálne naplniť. Je totiž oveľa pravdepodobnejšie, že tie reálne predsavzatia na vašom zozname vás potom aj úspešne dovedú na koniec cesty.

Jedným z najčastejších zlozvykom je aj fajčenie. Ako s ním však skoncovať? Poviete si, to nemôže byť ťažké. Vedeli ste, že na Slovensku máme až 26 percent dospelej populácie fajčiarov? Cigarety sa ročne podpíšu približne pod šesť miliónov vyhasnutých životov na celom svete. Je to práve fajčenie, ktoré spôsobuje najmenej 20 rôznych typov a podtypov rakoviny a v neposlednom rade zodpovedá až za 90 percent úmrtí na rakovinu pľúc.

Zlozvyky trápia i mužov: Galéria fotiek (3) Zdroj: IQOS

Príčinou ochorení však nie je nikotín. Odborníci, vrátane vedúceho úradu pre zdravotníctvo USA (U.S. Surgeon General) a Kráľovského kolégia lekárov vo Veľkej Británii (UK Royal College of Physicians) súhlasia s tým, že nikotín, hoci je návykovou látkou, nie je primárnou príčinou vzniku ochorení súvisiacich s fajčením. Ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku, a tak nikotín nie je ich primárnou príčinou.

Bezdymové zariadenia sú kľúčom k hľadaniu alternatív ku klasickým cigaretám. Pozrime sa opäť ešte raz na to, čo presne hovoria čísla. Bezdymové zariadenie IQOS používa približne 20,4 milióna dospelých užívateľov po celom svete. Z celkového počtu dospelých užívateľov už 73 percent prestalo úplne fajčiť klasické cigarety a prešlo na bezdymové zariadenia.

V boji proti fajčeniu klasických cigariet môže byť prvým krokom vhodná alternatíva. Dymovú bodku klasickej cigarete môžete dať vďaka novinke lil SOLID 2.0. Toto bezdymové zariadenie bez zápachu a popola je vhodné nielen pre pánov, ale i dámy a teda pre tých, ktorí túžia dať stopku klasickým cigaretám.

Cenovo dostupná alternatíva nespaľuje tabak a nespôsobuje pasívne fajčenie. Pri používaní vzniká namiesto dymu aerosól, ktorý sa vo vzduchu rýchlo vyparí. Takýto aerosól tiež obsahuje v priemere o 95 percent menej škodlivín ako cigaretový dym a je zložený prevažne z vodnej pary, nikotínu a glycerínu. Jeho ďalšia výhoda spočíva i v tom, že sa nedrží na pokožke, vlasoch, nie je ho cítiť ani na končekoch prstov alebo na oblečení a predmetoch vo vašom okolí.A pýtate sa čo škvrny na zuboch po klasických cigaretách? Dobrá správa, aerosól z nahrievaného tabaku zanecháva na zuboch výrazne menej škvŕn.

Bezdymová alternatíva prichádza v dvoch farebných prevedeniach COSMIC BLUE a STONE GREY. Zariadenie je zároveň kompatibilné s IQOS 3 DUO. lil SOLID 2.0 je určený len pre dospelých fajčiarov, obsahuje nikotín, a tak nie je úplne bez rizika.

Zlozvyky trápia i mužov: Galéria fotiek (3) Zdroj: IQOS

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy