Láska k motoršportu nepozná hranice: Bývalý pilot F1 nelení ani v 46 rokoch

 Juan Pablo Montoya sa preslávil aj ako pilot F1 z tímu McLaren Mercedes. Na snímke s víťazným gestom v cieli Veľkej ceny Talianska v Monze 2005. Juan Pablo Montoya sa preslávil aj ako pilot F1 z tímu McLaren Mercedes. Na snímke s víťazným gestom v cieli Veľkej ceny Talianska v Monze 2005. Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

LONDÝN - Bývalý pilot formule 1 Juan Pablo Montoya sa v 46 rokoch pokúsi skompletizovať víťazný hetrik v automobilových pretekoch 500 míľ Indianapolis. Kolumbijský jazdec sa opäť dohodol na spolupráci s tímom McLaren, v ktorého farbách štartoval v slávnom podniku vlani po štvorročnej pauze a obsadil deviate miesto.

V Indiananapolis triumfoval hneď pri debute v roku 2000 ako člen tímu Ganassi a o 15 rokov neskôr, keď išiel za stajňu Penske. Tento rok doplní stálych jazdcov McLarenu v seriáli IndyCar Mexičana Pata O'Warda a Švéda Felixa Rosenqvista. Najprv absolvuje 13. mája Grand Prix Indianapolis a 29. mája aj legendárne preteky na 500 míľ.

"Juan Pablo je v motoršporte inštitúciou, má dve víťazstvá v 500 míľ Indianapolis a za sebou úžasnú kariéru v F1 s množstvom úspechov pre McLaren," uviedol šéf závodného tímu McLaren Zak Brown. "Prinesie potrebné skúsenosti a je to ďalší jazdec, ktorý môže vyhrať, kedykoľvek sadne do vozidla," dodal.

Viac o téme: 500 míľ Indianapolis McLaren Juan Pablo Montoya
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy