Vytrvalostné preteky v Osrblí vyhrala Hettichová, zo Sloveniek bola najlepšia Horvátová

Slovenská biatlonistka Henrieta Horváthová počas krátkych vytrvalostných pretekov žien na 12, 5 km v rámci 5. kola Pohára Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU Cup) v OsrblíSlovenská biatlonistka Henrieta Horváthová počas krátkych vytrvalostných pretekov žien na 12, 5 km v rámci 5. kola Pohára Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU Cup) v Osrblí Zdroj: SITA/Igor Stančík/Slovenský biatlon

OSRBLIE - Nemecká biatlonistka Janina Hettichová vyhrala stredajšie skrátené vytrvalostné preteky žien na 12,5 km v rámci 5. kola IBU Cupu v Osrblí. O 41,8 sekundy za ňou zaostala Ruska Jevgenija Burtasovová a tretie miesto obsadila s mankom 54,7 s Nórka Marthe Johansenová. Zo slovenských reprezentantiek bola na 36. mieste najlepšia Henrieta Horvátová.

Slovensko malo v pretekoch trojité zastúpenie, okrem Horvátovej sa predstavili aj Veronika Machyniaková, ktorá finišovala s piatimi chybami na strelnici na 75. mieste (+7:03,1). O tri pozície za ňou prišla do cieľa Kristína Makovinyová so stratou 7:43,2. V Osrblí sú v stredu ešte na programe skrátené vytrvalostné preteky mužov, v ktorých sa predstaví päť domácich biatlonistov.

Výsledky stredajších vytrvalostných pretekov žien na 7,5 km na IBU Cupe v Osrblí: 1. Janina Hettichová (Nem.) 35:26,6 min. (0), 2.  Jevgenija Burtasovová Pavlovová (Rus.) +41,8 (1), 3.  Marthe Kräkstadová Johansenová (Nór.) +54,7 (0), ..., 36. Henrieta HORVÁTOVÁ +4:02,08 (1), 75. Veronika MACHYNIAKOVÁ +7:03,1 (5), 78. Kristína MAKOVINYOVÁ (všetky SR) +7:43,2 (3)

Viac o téme: Henrieta Horvátová Janina Hettichová IBU Cup v Osrblí Marthe Johansenová Jevgenija Burtasovová