Slovensko získalo piatu miestenku na ZOH: Do Pekingu pocestuje okrem Ninisa aj Skupek

Jozef NinisJozef Ninis Zdroj: SITA/AP - Michael Sohn

BRATISLAVA - Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) pridelila Slovensku ďalšiu miestenku na zimné olympijské hry do Pekingu. V štyroch súťažiach sánkarov v tobogane v stredisku Jen-čching tak bude mať až päť zástupcov.

V súťaži mužov sa predstavia napokon dvaja Slováci. K Jozefovi Ninisovi pribudol Marián Skupek. Dvadsaťročný pretekár si definitívu vybojoval vďaka výkonom v pretekoch Svetového pohára. V čase uzávierky rebríčka bolo Slovensko s možnosťou druhej miestenky tretie pod čiarou. FIL už pridelenie miestenky potvrdila aj Slovenskému olympijskému a športovému výboru, informoval portál olympic.sk.
V čase, keď mu potvrdili miestenku, sa Skupek presúval do dejiska juniorských majstrovstiev Európy, rakúskeho Bludenzu. Následne sa predstaví na MS juniorov vo Winterbergu.

Okrem Ninisa a Skupeka sa na ZOH 2022 predstavia aj Katarína Šimoňáková a dvojica Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom. Pravdepodobne v zložení Ninis, Šimoňáková a Vaverčák/Zmij absolvujú Slováci aj preteky štafiet, v ktorých skončili v prvý januárový víkend na pretekoch SP vo Winterbergu na 7. mieste.

Viac o téme: Slovensko Peking ZOH 2022 FIL
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy