Na Zemplíne potrebujú útočníkov: Michalovce a Banská Bystrica zrealizovali hráčsku výmenu

Na snímke zľava hráči HK Dukla Ingema Michalovce brankár Karolus Kaarlehto a Matej Bača, vpravo hráč HK Poprad James David LivingstonNa snímke zľava hráči HK Dukla Ingema Michalovce brankár Karolus Kaarlehto a Matej Bača, vpravo hráč HK Poprad James David Livingston Zdroj: TASR - Roman Hanc

BANSKÁ BYSTRICA - Extraligové hokejové kluby HC 05 Banská Bystrica a HK Dukla Ingema Michalovce zrealizovali hráčsku výmenu. Banskobystrický klub získal obrancu Mateja Baču, opačným smerom zamieril útočník Matej Galbavý. O transfere informoval michalovský klub na sociálnych sieťach.

Pre 26-ročného Baču, ktorý viackrát naskočil aj do ofenzívy, ide už o druhú výmenu v prebiehajúcom ročníku 2021/2022. V závere novembra odišiel z Prešova do Michaloviec za Jána Ťavodu. V michalovskom drese nastúpil do 10 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 1 asistenciu a 27 trestných minút. V slovenskej extralige už hral aj za Liptovský Mikuláš a Detvu.

Galbavý prišiel do Banskej Bystrice pred sezónou 2021/2022 po 9-ročnom pôsobení vo Švédsku. V drese "baranov" získal v 18 zápasoch 1 bod za gól, pripísal si aj 2 trestné minúty a 1 plusový bod.

V michalovskej Dukle definitívne skončil kanadský útočník Stefan Fournier, ktorý sa po 15 extraligových zápasoch (2 góly) vrátil do zámorskej súťaže ECHL.

Viac o téme: HC 05 Banská Bystrica Matej Galbavý HK Dukla Ingema Michalovce Matej Bača
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy