Zmanipulovaný test Djokoviča na koronavírus? Digitálne dáta naznačujú šokujúce zistenia!

Srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu pred Australian OpenSrbský tenista Novak Djokovič počas tréningu pred Australian Open Zdroj: SITA/AP/KMJ/GTRES

BERLÍN - Pozitívny test na koronavírus, ktorý umožnil srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi pricestovať do Austrálie na prvý grandslam sezóny, môže byť zmanipulovaný, upozornil server nemeckého magazínu Spiegel.

Pri kontrole daného QR kódu sa redaktorom najprv test ukázal ako negatívny. Navyše existuje podozrenie, že test nie je zo 16. decembra, ako tvrdí Djokovič, ale o desať dní novší.

"Digitálne dáta naznačujú, že výsledky testu nie sú vôbec zo 16. decembra. Na digitálnych výsledkoch je časová známka zo 14:21 srbského času z 26. decembra," píše nemecký web Spiegel. Takéto časové známky pritom bežne testovacie systémy vytvárajú automaticky len pár minút po tom, čo sú známe výsledky testu. Druhou možnosťou je vytvorenie časovej známky v momente, keď si výsledky daná osoba stiahne zo servera.

Prvej možnosti v prípade Djokovičovho testu nahráva to, že test má v srbskej databáze číslo 7371999, teda o zhruba 50 000 vyššie ako druhý test z 22. decembra, ktorým svetová tenisová jednotka preukazovala, že už sa vyliečila a je negatívna. Keďže majú v srbskej databáze skoršie testy nižšie čísla, naznačuje to podľa Spiegelu, že Djokovičov pozitívny test prišiel až po tom negatívnom z 22. decembra - podľa všetkého práve 26. decembra.

Výsledok najprv negatívny

Ďalším podozrivým faktom, na ktorý reportéri narazili, je to, že sa im pri naskenovaní QR kódu údajne pozitívneho testu ukázalo, že jeho výsledok bol negatívny. To bolo v pondelok o 13:19 SEČ. Keď test preverili o 14:33 SEČ znova, ukázal sa im už výsledok ako pozitívny.

V prípade negatívneho testu by Djokovič, ktorý nie je proti covidu-19 očkovaný, vôbec nemohol do Austrálie pricestovať. Do krajiny sa dostal vďaka výnimke pre tenistov, ktorí chorobu v posledných šiestich mesiacoch prekonali.

Na otázky Spiegelu týkajúce sa nejasností okolo jeho koronavírusového testu zatiaľ ani Djokovič ani srbskí činitelia neodpovedali.

Viac o téme: Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy