Bývalý reprezentant má obavy o šampionát: Diváci na tribúnach? Toto je šialená konštelácia

Slovenskí hádzanári počas tréningu v košickej Steel Aréne, ktorá bude od štvrtka dejiskom F-skupiny majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022Slovenskí hádzanári počas tréningu v košickej Steel Aréne, ktorá bude od štvrtka dejiskom F-skupiny majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022 Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Bývalý úspešný nemecký reprezentant Stefan Kretzschmar má obavy, že koronavírus výrazne zasiahne do priebehu ME hádzanárov na Slovensku a Maďarsku. Strieborný medailista z OH 2004 si myslí, že môže byť ohrozená regulárnosť turnaja a kritizoval aj divácku účasť v čase rýchlo sa šíriaceho variantu omikron.

"Už mám obavy. Pri každodenne zverejňovaných covid listinách už prestáva byť otázkou, kto sa stane majstrom Európy za regulárnych podmienok, ale kto sa s touto situáciou najlepšie vysporiada," povedal v rozhovore pre nemecký denník Tagesspiegel 48-ročný Kretzschmar. Ten momentálne pôsobí ako športový riaditeľ bundesligového klubu Füchse Berlín a počas prenosov zo šampionátu spolupracuje ako expert pre strímovaciu službu sportdeutschland.TV.

Kretzschmara znepokojuje aj skutočnosť, že na zápasy ME budú môcť prísť v čase novej periódy pandémie na tribúny diváci: "Keď si človek pozrie celosvetový vývoj a potom počuje, že na Slovensku je povolené zaplnenie hál na 25 percent a v Maďarsku dokonca neexistujú žiadne obmedzenia, musí z toho mať strach a obavy. Toto je šialená konštelácia."

Nevieme, čo je naozaj bezpečné

Koronavírus výrazne zasiahol do kádrov viacerých účastníkov ME a okresal aj počet prípravných stretnutí pred šampionátom. Preto panuje aj napriek striktnému hygienickému protokolu Európskej hádzanárskej federácie okolo turnaja neistota. "Sme opäť v bode, keď presne nevieme, ako túto situáciu riešiť. Samozrejme, že sa všetci cítime trochu nepríjemne, pretože nevieme, čo je naozaj bezpečné. Ale to sa netýka iba nás športovcov," uviedol Kretzschmar podľa agentúry DPA.

Viac o téme: Nemecko Slovensko Maďarsko Koronavírus ME v hádzanej 2022 Stefan Kretzschmar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy