CR7 na odchode z Manchestru? Ale kdeže... Ronaldo sa vyjadril k situácii na Old Trafford

Útočník Manchestru United Cristiano RonaldoÚtočník Manchestru United Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Podľa útočníka Cristiana Ronalda tréner Ralf Rangnick od decembrového príchodu k futbalistom Manchestru United mnoho vecí zmenil, stále však potrebuje čas, aby hráčom odovzdal svoje myšlienky. "Červení diabli" sú v anglickej lige aktuálne až siedmi, hviezdny Portugalčan ale odmieta, aby prestali pomýšľať na umiestnenie v prvej trojke.

Šesťdesiattriročný Rangnick nahradil odvolaného Oleho Gunnara Solskjaera. V piatich ligových zápasoch s United štyrikrát bodoval. Nemecký kouč povedie Manchester do konca sezóny, potom bude v slávnom klube ďalšie dva roky v úlohe poradcu.

"Odvtedy, čo prišiel, zmenil veľa vecí. Potrebuje ale čas, aby hráčom odovzdal svoje myšlienky. Myslím si, že sa mu bude dariť. Uvedomujeme si, že nepredvádzame najlepšie výkony, ale na zlepšenie máme veľa zápasov," povedal Ronaldo v rozhovore pre Sky Sports.

"Myslím si, že v určitých ohľadoch sme sa od jeho príchodu zlepšili. Nie je také ľahké zmeniť mentalitu hráčov, spôsob ich hry, kultúru a systém ako taký," uviedol tridsaťšesťročný bývalý hráč Sportingu Lisabon, Real Madrid a turínsky Juventus, odkiaľ sa vlani v auguste vrátil po 12 rokoch do Manchestru.

Na vybudovanie dobrých vecí je niekedy potrebné pár vecí zničiť

"Červení diabli" sú v lige až siedmi, na vedúceho mestského rivala City strácajú 22 bodov a na tretí Liverpool jedenásť. "Odmietam sa zmieriť s tým, aby naša mentalita bola nastavená na niečo iné, než aby sme v Premier League patrili do prvej trojky," vyhlásil Ronaldo, ktorý tento rok v treťom ročníku Ligy národov vyzve s portugalskou reprezentáciou aj Česko.

"Myslím si, že na vybudovanie dobrých vecí je niekedy potrebné pár vecí zničiť. Prečo nie. Je pred nami nový rok. Dúfam, že United dosiahnu na úroveň, ktorú si fanúšikovia želajú. Zaslúžia si to," konštatoval Ronaldo. "Máme na to teraz niektoré veci zmeniť. Viem, ako to urobiť, ale nechám si to pre seba, pretože by nebolo etické to hovoriť. Všetci z nás môžu hrať lepšie. Som tu od toho, aby som vyhrával a bojoval," dodal trojnásobný víťaz Premier League, ktorý s Manchestrom ovládol aj Ligu majstrov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Premier League Ralf Rangnick
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Sky Sports News
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy