Škandál na Africkom pohári nabral na obrátkach: CAF spustila vyšetrovanie zápasu Tuniska s Mali

Protestujúci tuniský tréner Mondher Kebaier a rozhodca Janny SikazweProtestujúci tuniský tréner Mondher Kebaier a rozhodca Janny Sikazwe Zdroj: TASR/AP/Sunday Alammba

LIMBE - Vedenie Africkej futbalovej konfederácie (CAF) spustilo vyšetrovanie udalostí počas stredajšieho zápasu F-skupiny na Africkom pohári národov v Kamerune. Futbalisti Mali v ňom zdolali Tunisko 1:0, ale po stretnutí sa viac ako výsledok skloňovala hrubá chyba hlavného rozhodcu Jannyho Sikazweho zo Zambie. Ten odpískal koniec pred uplynutím riadneho hracieho času.

Vzhľadom na viaceré striedania a "prestoje" pri jedenástke, resp. vylúčení sa pritom malo hrať ešte niekoľko minút. Škandál nabral na obrátkach, keď počas tlačovej konferencie trénera víťazov Mohameda Magassoubu prišiel do miestnosti delegát a oznámil, že sa odohrajú zostávajúce tri minúty zápasu. Hráči Mali sa vrátili na ihrisko, futbalisti Tuniska však jeho pokyn neuposlúchli a zostali v šatni. Po výkope hráčov Mali v stredovom kruhu tak rozhodca duel druhýkrát definitívne ukončil. Reprezentácia Tuniska zostala bez bodu a okrem toho jej hrozí aj iný ako len finančný trest, o ktorom bude rozhodovať.

Protestujúci tuniský tréner Mondher Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Sunday Alammba

Po stretnutí sa objavili informácie, že rozhodca mal počas zápasu zdravotné ťažkosti, hovorilo sa o úpale a dehydratácii. Po zápase ho odviezli do nemocnice na vyšetrenia. "CAF preskúma všetky relevantné dokumenty zo stretnutia. V tomto momente ešte viac nemôžeme komentovať možné dôsledky," uvádza sa vo štvrtkovom stanovisku CAF. Informovala agentúra DPA.

Viac o téme: Tunisko Mali CAF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy