Český bojovník sa v UFC môže priblížiť k top päťke! Dvořák spoznal meno nového súpera

David DvořákDavid Dvořák Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Štvrtým súperom českého MMA bojovníka Davida Dvořáka v elitnej svetovej organizácii UFC bude nakoniec Matheus Nicolau z Brazílie. Podľa pôvodných plánov sa mal stretnúť so Su Mutaer-ťinom z Číny, ktorý je ale zranený. Vedenie organizácie tak dvadsaťdeväťročnému Čechovi určilo nového súpera, zápas sa uskutoční 26. marca v Columbuse.

"Čínsky súper bol stále zranený, nevedelo sa, či nastúpi, nakoniec UFC povedalo, že nie je schopný nastúpiť, takže nám poslali tohto Brazílčana, ktorého sme hneď akceptovali a povedali sme si, že ideme do toho. Do toho sa ešte potom ozval manažér Číňana, že je v poriadku, ale to už bolo neskoro," uviedol Dvořák pre web kaocko.cz.

Dvořák zatiaľ všetky tri zápasy v UFC vyhral, ​​naposledy vlani v júni porazil Kolumbijca Juancamila Ronderosa pred limitom. Aktuálne tak háji sériu šestnástich výhier v rade, naposledy prehral v máji 2012.

Úspechy má za sebou aj Nicolau, ktorý vlani v UFC dvakrát vyhral. Celkom v tejto organizácii vyhral päť zo šiestich duelov. "Brazilec je zaujímavejší, je rebríčkovo lepšie postavený, mám teraz obrovskú šancu sa posunúť dopredu. Ak by som si dokázal vziať jeho ôsme miesto z rebríčka UFC, tak to je potom už ako kameňom dohodil od TOP 5," povedal Dvořák, ktorému v rebríčku organizácie patrí v mušej váhe desiata pozícia.

Viac o téme: UFC David Dvořák Matheus Nicolau
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy