VIDEO Fanúšikovia sa madridského derby nedočkajú: Do finále Superpohára postúpilo Athletic Bilbao

Futbalisti Athletica Bilbao oslavujú postup do finále španielskeho SuperpoháraFutbalisti Athletica Bilbao oslavujú postup do finále španielskeho Superpohára Zdroj: TASR/AP/Hassan Ammar

RIJÁD - Futbalisti Athletica Bilbao budú v nedeľu súpermi Realu Madrid vo finále španielskeho Superpohára. V druhom semifinálovom dueli v saudskoarabskom Rijáde zvíťazili nad Atléticom Madrid 2:1.

Úradujúci majstri sa v 62. minúte ujali vedenia po nešťastnom vlastnom góle brankára Bilbaa Unaia Simona, Baskom sa však v záverečnej štvrťhodine podaril dokonalý obrat. O vyrovnanie sa postaral Yeray a víťazstvo Bilbaa zariadil v 81. minúte Nico Williams.

semifinále španielskeho Superpohára:
Atlético Madrid - Athletic Bilbao 1:2 (0:0)
Góly: 62. Simon (vlastný) - 77. Yeray, 81. N. Williams, ČK: 90+4. Gimenez (Atlético)

Viac o téme: Atlético Madrid Athletic Bilbao