Vlhová pôjde v Pekingu takmer všetky disciplíny: Zjazd v Zauchensee berie ako rozjazdenie

Petra Vlhová oslavuje triumf v slalome v LienziPetra Vlhová oslavuje triumf v slalome v Lienzi Zdroj: TASR/Martin Baumann

ZACHENSEE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na zimných olympijských hrách v Pekingu predstaví vo všetkých disciplínach okrem tímovej súťaže. Sobotňajší zjazd Svetového pohára v rakúskom Zauchensee tak berie ako aklimatizáciu a rozjazdenie sa v kĺzavých disciplínach.

Pre Zväz slovenského lyžovania to potvrdil asistent trénera Matej Gemza. "Zauchensee berieme skôr ako nejaké rozjazdenie, nejaký úvod, aklimatizáciu v tomto novom svete pre nás. Ambíciami sú len sa dobre rozjazdiť pred olympiádou, aby tam bola pripravená aj do kĺzavých disciplín," povedal.

Vlhová, ktorá si v utorok druhým miestom v Schladmingu v predstihu zabezpečila malý glóbus za slalom, absolvuje pred ZOH v Pekingu niekoľko súťaží v rýchlostných disciplínach. V Pekingu by mala okrem slalomu a obrovského slalomu štartovať aj v zjazde, Super G a alpskej kombinácii. "Áno, všetky disciplíny okrem team eventu," potvrdil Gemza.

Zostávajúci program a výsledky Petry Vlhovej v sezóne 2021/2022

V prvom tréningu na sobotňajší zjazd v Zauchensee mala Vlhová 35. najlepší čas. Za víťaznou Nemkou Kirou Weidleovou zaostala o 3,51 sekundy. Ďalší tréning je naplánovaný na piatok. Samotný zjazd je na programe v sobotu o 10.45 h, v nedeľu sa pôjde o 11.30 super-G.

Viac o téme: Petra Vlhová Zjazd Zauchensee
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Zväz slovenského lyžovania
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy