Kontroverzný záver Veľkej ceny Abú Zabí: FIA oznámila, kedy zverejní výsledky vyšetrovania

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

PARÍŽ - Medzinárodná automobilová federácia (FIA) zverejní výsledky vyšetrovania kontroverzného vyvrcholenia minuloročnej sezóny majstrovstiev sveta formule 1 vo Veľkej cene Abú Zabí až v marci pred štartom novej sezóny v Bahrajne. FIA to dnes oznámila na svojom webe.

Majstrovský titul získal pred mesiacom v záverečnej Grand Prix sezóny Max Verstappen z Red Bullu po zmene obvyklého postupu týkajúceho sa safety caru. Vďaka tomu dostal možnosť predbehnúť v poslednom kole svojho rivala Lewisa Hamiltona a pripravil jazdca Mercedesu o rekordný ôsmy triumf.

FIA už v decembri uviedla, že udalosti z Abú Zabí vyšetrí a bude pri svojej analýze vychádzať z konzultácií so všetkými tímami a jazdcami. Podľa agentúry Reuters bola federácia kritizovaná na sociálnych sieťach za údajne pomalú rýchlosť vyšetrovania. Podľa špekulácií závisí od jeho výsledku budúcnosť Hamiltona vo formule. Britský pilot sa od Abú Zabí k pretekom verejne nevyjadril.

Federácia dnes uviedla, že sa jej športová poradná komisia bude okolnosťami využitia spomaľovacieho vozidla zaoberať 19. januára. "Ďalším krokom bude diskusia so všetkými pilotmi F1. Výsledok detailnej analýzy bude prednesený komisii F1 vo februári a konečné rozhodnutia budú oznámené na Svetovej rade motošportu v Bahrajne 18. marca," uviedla FIA. Grand Prix Bahrajnu sa ide 20. marca.

Viac o téme: Red Bull Lewis Hamilton Christian Horner Mercedes FIA Valtteri Bottas Veľká cena Abú Zabí Toto Wolff Max Verstappen Nicolas Latifi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy