Motorku vymení za auto: Valentino Rossi štartuje ďalšiu úžasnú kapitolu

Taliansky motocyklový pretekár Valentino RossiTaliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

RÍM - Valentino Rossi sa po skončení motocyklovej kariéry bude venovať automobilovému športu. Deväťnásobný majster sveta sa ako člen belgického tímu WRT Audi zapojí do seriálu vytrvalostných pretekov cestovných vozidiel GT World Challenge Europe. Mal by absolvovať kompletnú sezónu, jej súčasťou je napríklad dvadsaťštyrihodinovka v Spa.

"Každý vie, že som bol vždy veľký fanúšik automobilových pretekov a o preteky na štyroch kolesách som sa zaujímal," uviedol Rossi. "Teraz som už pripravený, aby som sa mohol s naozajstným profesionálnym nasadením venovať vrcholnému pretekárskemu programu," povedal legendárny pilot.

Rossi ukončil motocyklovú kariéru po minulej sezóne. Od debutu v roku 1996 nastúpil do 432 pretekov a rekordných je aj jeho 89 víťazstiev či 199 umiestnení na stupňoch víťazov. Po jednom titule získal v triedach do 125 (1997) a 250 ccm (1999), sedemkrát ovládol kráľovskú kubatúru do 500 cm neskôr zmenenú na MotoGP (2001-2005, 2008 a 2009).

Viac o téme: Valentino Rossi GT World Challenge Europe WRT Audi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy