CAF zamietla protest Tuniska proti bizarnému ukončeniu zápasu: Uznáva výsledok 1:0 v prospech Mali

Protestujúci tuniský tréner Mondher Kebaier a rozhodca Janny SikazweProtestujúci tuniský tréner Mondher Kebaier a rozhodca Janny Sikazwe Zdroj: TASR/AP/Sunday Alammba

YAOUNDÉ - Tuniská futbalová reprezentácia neuspela s protestom proti predčasnému ukončeniu svojho zápasu F-skupiny Afrického pohára národov (APN) proti Mali (0:1). Africká futbalová konfederácia (CAF) v piatok rozhodla, že výsledok stretnutia, ktoré hlavný rozhodca Janny Sikazwe dvakrát bizarne ukončil, sa nezmení.

"Po preskúmaní protestu Tuniska a vypočutí všetkých funkcionárov zápasu sa ho organizačný výbor rozhodol zamietnuť. Uznáva výsledok 1:0 v prospech Mali," uviedla CAF v oficiálnom vyhlásení.

Zambijský rozhodca odpískal koniec zápasu dvakrát, z toho raz pred ukončením riadneho hracieho času. Vzhľadom na viaceré striedania a "prestoje" pri jedenástke, resp. vylúčení sa pritom malo hrať ešte aj po 90 minútach. Škandál nabral na obrátkach, keď počas tlačovej konferencie trénera víťazov Mohameda Magassoubu prišiel do miestnosti delegát a oznámil, že sa odohrajú zostávajúce tri minúty zápasu. Hráči Mali sa vrátili na ihrisko, futbalisti Tuniska však jeho pokyn neuposlúchli a zostali v šatni. Po výkope hráčov Mali v stredovom kruhu tak rozhodca duel druhýkrát definitívne ukončil.

Po stretnutí sa objavili informácie, že rozhodca mal počas zápasu zdravotné ťažkosti, hovorilo sa o úpale a dehydratácii. Po zápase ho odviezli do nemocnice na vyšetrenia. "Ľudia musia vedieť, že Janny Sikazwe je po Alžírčanovi Mustaphovi Ghorbalovi druhý najlepší rozhodca v Afrike," povedal po verdikte CAF pre egyptské médiá šéf afrických arbitrov Essam Abdel Fattah.

Viac o téme: Tunisko Mali CAF APN
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy