Predseda organizačného výboru dbá na vysokú bezpečnosť: Riziko tu je, ale zvládame to

Atmosféra v košickej Steel Aréne počas zápasu základnej F - skupiny na majstrovstvách Európy (ME) v hádzanej mužov EHF EURO 2022 medzi Nórsko - SlovenskoAtmosféra v košickej Steel Aréne počas zápasu základnej F - skupiny na majstrovstvách Európy (ME) v hádzanej mužov EHF EURO 2022 medzi Nórsko - Slovensko Zdroj: SITA/Marek Lukáč

KOŠICE - Zápasy základných skupín ME v hádzanej v Bratislave a v Košiciach sú po niekoľkých týždňoch prvé športové podujatie na Slovensku aj s účasťou divákov. Organizátori sú radi aj za povolených 25-percent kapacity hľadísk. Za väčšie riziko prenosu koronavírusu považujú skôr zaplenené tribúny na zápasoch v Maďarsku. Pre TASR to uviedol predseda organizačného výboru ME 2022 na Slovensku Martin Simonides.

Otázka účasti divákov na zápasoch ME bola dlho nevyriešená, no krátko pred začiatkom turnaja dostali organizátori možnosť zaplniť tribúny na 25 percent. Pre zápasy v Bratislave to znamená 2513 divákov, duely "slovenskej" F-skupiny v košickej Steel aréne môže naživo sledovať 2086 divákov.
Prvý zápas slovenských reprezentantov proti Nórsku nenaplnil túto kapacitu, na tribúnach bolo 1568 divákov.

"Do poslednej chvíle sme čakali na informáciu prítomnosti divákov na tribúnach. Aj touto cestou sa chceme poďakovať kompetentným orgánom a vláde SR za to, že povolili naplniť štadióny na 25-percent kapacity tribún. Na zápase s Nórskom sa síce kapacita nenaplnila, ale bolo to spôsobené tým, že sa uvoľnenie uskutočnilo na poslednú chvíľu. Slovenskí reprezentanti však podali bojovný výkon a myslím si, že na ďalšie dva zápasy bude kapacita úplne naplnená," povedal Simonides.

Na snímke predseda organizačného Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bývalý nemecký reprezentant Stefan Kretzschmar nedávno vyslovil obavy z účasti divákov na zápasoch ME: "Keď si človek pozrie celosvetový vývoj a potom počuje, že na Slovensku je povolené zaplnenie hál na 25 percent a v Maďarsku dokonca neexistujú žiadne obmedzenia, musí z toho mať strach a obavy. Toto je šialená konštelácia."

V Budapešti hrozí oveľa väčší problém než u nás

Práve zápasy bez obmedzení počtu divákov v Maďarsku považuje Simonides za väčšie riziko než 25-percentné tribúny v Bratislave a Košiciach. Okrem diváckej redukcie sú na zápasoch na Slovensku samozrejmosť aj respirátory a režim OP.

"Bojujeme s tým a myslím si, že to zvládame veľmi dobre. Je fakt, že ten vírus tu je, preto musíme robiť všetko pre to, aby sme sa chránili. Na zápasoch v Budapešti bolo prvý deň 22-tisíc divákov, ktorí ani nemali respirátory. Tam hrozí oveľa väčší problém než u nás. My dbáme na bezpečnosť hráčov aj divákov a sme šťastní, že ich máme. Preto robíme všetko pre to, aby to bolo pre nich čo najbezpečnejšie," uviedol Simonides, ktorého potešili aj slová uznania od generálneho sekretára Európskej hádzanárskej federácie.

Na snímke diváci v Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/František Iván

"Šíreniu vírusu sa nedá úplne zabrániť. Avšak táto stránka organizácie bola už prvý deň perfektne zvládnutá. Všetci ľudia mali respirátory a ak si ich niekto dal dolu, tak ho na to upozornili pracovníci bezpečnostnej služby. Po organizačnej stránke to bolo výborné. V prvý hrací deň bol v Košiciach generálny sekretár EHF Martin Hausleitner, s ktorým som sa po zápase rozprával a veľmi chválil organizátorov aj celú organizáciu. Samozrejme, sú nejaké malé chybičky a verím, že ich odstránime tak, aby boli ďalšie dni perfektne zvládnuté," zakončil Simonides.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Košice Slovensko Bratislava Martin Simonides ME v hádzanej 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy