VIDEO Na Liptove tuhla krv v žilách: Mladý brankár po obetavom zákroku opúšťal ľad na nosidlách

Brankár MHK 32 Liptovský Mikuláš Patrik KozelBrankár MHK 32 Liptovský Mikuláš Patrik Kozel Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Stretnutie 29. kola Tipos extraligy medzi domácim MHK 32 Liptovský Mikuláš a HC Slovan Bratislava prinieslo v závere desivé momenty, keď mladý brankár Liptákov Patrik Kozel predčasne opúšťal ľadovú plochu na nosidlách.

Nepríjemná situácia sa odohrala v 53. minúte, kedy od modrej vypálil obranca belasých Daniel Gachulinec a svojou ranou nešťastne zasiahol domáceho gólmana zrejme kdesi do oblasti krku. 20-ročný bývalý reprezentant Slovenska v kategórii do 18 rokov síce puk dokázal ešte obetavo telom zadržať, ale okamžite sa porúčal na ľadovú plochu.

Talentovanému odchovancovi Liptákov bola následne privolaná okamžitá lekárska pomoc a spoluhráči mu pomáhali zbaviť sa brankárskej výstroje aby ho mohli uložiť na nosidlá v stabilizovanej polohe. Pekné gesto v naozaj ťažkých chvíľach predviedli aj domáci fanúšikovia, ktorí z tribúny skandovali meno svojho miláčika a aspoň na diaľku mu tak vyjadrili podporu a dodali silu v zotavovaní sa z nepríjemného zranenia.

"Mal problémy s dýchaním, dostal to do krku. Viac k tomu neviem povedať, no dúfam, že bude v poriadku," povedal k desivému zraneniu na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Liptákov Jančuška.

Jeho zverenci nenadviazali na dve tesné prehry so Slovanom (3:4, 3:4 pp) a podľahli mu rozdielom šiestich gólov. "Veľmi ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas. Už pred ním sme mali problémy so zranenými hráčmi a počas duelu sa ešte zranili obranca Ventelä a brankár Kozel. Dúfam, že obaja budú v poriadku. Dohrávali sme s torzom. Hráči sa snažili, bojovali, ale hrať na tri formácie proti štyrom päťkám Slovana je veľmi náročné. Ako nám ubúdali sily, tak pribúdali chyby a zbytočné góly," zhodnotil Jančuška.

Striedajúci ruský brankár sa musel vrátiť

Pre Liptákov to bolo nešťastné stretnutie, vedúcemu Slovanu totiž na domácom ľade podľahli vysoko 1:7. Nepríjemne zranený Kozel sa dostal do bránky v 23. minúte zápasu, kedy za stavu 0:3 vystriedal ruského  brankárskeho kolegu Ivannikova, ktorý sa ale po zranení a prevoze mladého gólmana do nemocnice musel v 53. minúte do bránky Liptákov opäť vrátiť a ešte stihol dvakrát inkasovať.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Daniel Gachulinec MHk 32 Liptovský Mikuláš Patrik Kozel
  • Zdroj: TASR, Športky