VIDEO Hrôzostrašný pád zjazdovej kráľovnej vystrašil aj Ledeckú: Dúfam, že bude v pohode

Sofia Goggiová v cieli po vypadnutí Sofia Goggiová v cieli po vypadnutí Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

ZAUCHENSEE - Prvýkrát od minuloročných februárových zjazdov v talianskom Val di Fassa sa radovala v najrýchlejšej disciplíne z víťazstva Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Po páde preteky nedokončila líderka hodnotenia disciplíny Sofia Goggiová z Talianska.

Skúsená Švajčiarka nechala o desatinu za sebou Nemku Kiru Weidleovú, tretia skončila domáca Ramona Siebenhoferová. Tá na Gutovú-Behramiovú stratila 44 stotín sekundy. V tejto sezóne je Gutová-Behramiová len druhá víťazka zjazdu, všetky tri doterajšie súťaže sa stali korisťou Goggiovej, ktorá predchádzajúcich sedem štartov od 19. decembra 2020 pretavila na triumf. Aj tentoraz si už vo vrchnej pasáži vybudovala náskok 41 stotín sekundy sekundy, ale jazdu nemala stopercentne pod kontrolou a po páde skončila v záchranných sieťach.

Ledeckej zatrnulo

Aj českej zástkupkyni Ester Ledeckej, ktorá dnes obsadila v zjazde ôsmu priečku, pri sledovaní jej jazdy poriadne zatrnulo. "Úprimne si myslím, že to možno ani nebola úplne jej chyba. Jednoducho sa jej trochu zasekla lyža. Myslím si, že moja 'ségra' niečo vydrží, že bude v pohode. Aspoň dúfam, že bude v pohode. Čo som počula od jej servisáka, tak by to snáď tak malo byť,“ komentovala karambol svojej súperky.

Sofia Goggiová v cieli Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

Viac o téme: Petra Vlhová Sofia Goggiová Ester Ledecká Lara Gutová-Behramiová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: ČTK, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy